romea - logo
17. května 2022 (úterý)
svátek má Aneta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

KOMENTÁŘ: Paterčata prvně ve škole a primitivové mají žně!

3.9.2020 12:34
Rasisté komentují první školní den romských paterčat (3. 9. 2020) (Koláž: Romea.cz)
Rasisté komentují první školní den romských paterčat (3. 9. 2020) (Koláž: Romea.cz)

Čekal jsem. Den, dva. Chtěl jsem vychladnout, protože můj komentář by vypadal úplně jinak, kdybych ho psal před dvěma dny. Téma? Paterčata. Důvod mého naštvání? Diskutéři, ale asi nejen ti. Posledně jsem psal o tom, jak se Romano Rašaj vyjadřuje na internetu, dneska je čas se zaměřit na většinová prasátka, konkrétně prasátka diskutující na internetu pod články o tom, že paterčata šla prvně do školy.

V každé civilizované zemi by se jednalo o událost, hodnou pestré mediální prezentace. Přirozeně počatá paterčata se zkrátka „povedou“ jednou za 48 milionů pokusů a to už je celkem dost nejen na ČR, ale i na svět. A v každé civilizované zemi by většina paterčatům popřála hodně štěstí, zdraví a úspěchů ve škole. Ale pozor! Tady je Česko.

Primitiv s „vysokou školou života“ se totiž ptá, proč je těm "cikáňatům" dávána mediální pozornost. Ne, to není o tom, že to je gádžo a asi má rád Zemana s Okamurou. To je o tom, že i inteligence některých diskutérů na internetu je hluboko pod hranicí průměru. A když podobní inteligenti dostanou (bohužel) prostor, vznikne namátkou toto: 

To je jasné Deniso, jsou to přeci Romové a ti do školy nechodí. Hned jak to jde, půjdou na pracák. Ale než si zajdete k zrcadlu a jednu si plesknete, tak vězte, že povinná školní docházka je v ČR devět let. Tak že odpověď zní „minimálně devět let“. A osobně doufám, že vychodí nejméně jednu vysokou školu, abyste si mohla jednu plesknout za každý rok, co se děcka budou vzdělávat.

Tomáši, je to „mě“ (a dvakrát). Doufám že ta děcka získají lepší vzdělání, než máte Vy.

Milá Miloslavo, rodiče si nepřejí fotografovat děti, protože se našlo mnoho set primitivů jako jste Vy, co jim vyhrožovali a různě je uráželi. Já bych na jejich místě postupoval stejně.

A pokud jde o tu práci, kolik paterčat jste vychovávala vy, když tak dobře víte, že by to na půl úvazku šlo? Ne, to by skutečně nešlo. A proto pracuje partner (pan Kroščen) a proto pomáhá stát. Ale je možné, že jste supermanka a zvládnete denně vařit pro pět dětí, prát, uklízet, vozit a vyzvedávat pět dětí ze školy, dělat úkoly, doučovat a ještě zvládat kroužky a u toho chodit do práce. A abych to uvedl do kontextu, proč neposíláte do práce taky ty, kdo se starají třeba o nemocné, nemohoucí, staré lidi? Když všechny, tak všechny!

To ani komentář nepotřebuje, paní o sobě řekla myslím všechno.

Pan Slavíček, přející to člověk. Ono, když novinář položí tu skutečně debilní otázku, jestli je posílání pěti dětí najednou do školy finančně náročné, co mají rodiče asi odpovídat jiného. A představte si, pane Slavíčku... čtyřčata Ondráčkova dostala v roce 1994 hned po porodu novou Felicii! Taková hrůza! A co je horší, město jim poskytlo na pár let dům! A asistentky měla ta děcka! No.. a ještě k tomu lžete. Paterčata se v médiích takřka neukazují a to právě kvůli primitivům jako jste vy a ta banda nad vámi.

Mohl bych pokračovat dál a takřka celou diskusi překopírovat a autorům omlátit jejich hloupost a malost o hlavu. Ale ono to má i jiný rozměr. Český rasismus. Darmo se zaklínají někteří gádžové tím, že rasisté nejsou. Celý jejich „problém“ totiž spočívá v tom, že rodiče jediných českých paterčat jsou Romové. A proto dvě stě lidí lajkuje názor, že si paní Kiňová pořídila paterčata právě proto, aby mohla brát vyšší dávky.

Jak vysvětlit idiotovi, že pravděpodobnost přirozeného početí je téměř jedna k padesáti milionům a proto se to zkrátka naplánovat nedá? Nijak, (internetový) idiot to totiž nepochopí. Ten chápe jen jednoduchou rovnici – Cikánka + děti = dávky.

Určitou nadějí je, že se v diskusích napříč internetem objevily i normální diskusní příspěvky, kde čtenáři přáli dětem štěstí v životě. A všechna čest těm, kteří je napsali a díky za jejich normálnost. Těch negativních bylo (jako většinou) ale mnohem víc. Bohužel.

Jaká je pravděpodobnost, že se děti nesetkají s podobným přístupem za patnáct let, až si budou hledat zaměstnání? Za mě je to tak 95%. Smutné je, že už dneska můžu takřka s jistotou říct, že až si tahle děcka budou hledat práci, narazí na stejné primitivy, jako je Miloslava, Denisa, Tomáš nebo Jiří.

Přeji jim, aby vystudovala a byla tak maximálně úspěšná, jak to jde. Protože tím naštvou tyhle lidi nejvíc. Seberou jim totiž jejich největší mantru. Předsudky.

Giňa Tabarik
Přečteno: 3053x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Internet, Diskuze, Paterčata, škola, Xenofobie, NenávistHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo