romea - logo
20. ledna 2021 (středa)
svátek má Ilona

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kotlebovci rodinám v nouzi darovali částku 1488 EUR. Ta skrývá nacistickou symboliku

21.3.2017 17:22
Kotlebovci věnovali rodinám s hendikepovanými dětmi sumu s nacistickou symbolikou 1488 EUR. FOTO: naseslovensko.net.
Kotlebovci věnovali rodinám s hendikepovanými dětmi sumu s nacistickou symbolikou 1488 EUR. FOTO: naseslovensko.net.

Neonacistická strana Mariána Kotleby, Ľudová strana Naše Slovensko, 14. března při příležitosti výročí vzniku fašistického Slovenského štátu, který spolupracoval s hitlerovským Německem, darovala třem rodinám částku, která skrývá nacistickou symboliku.

Poslance  ĽSNS Milana Uhríka se slovenský server TVnoviny.sk zeptal, zda šlo o úmysl nebo náhodu. Dostali stanovisko, které záměr kotlebovců provokovat nacistickou symbolikou potvrdilo: "Není to věcí žádné symboliky ani nějakého numerologického okultismu. Snad už nebudeme zazazovat i čísla podle toho, jestli jsou nebo nejsou podle někoho rasistické. Na druhou stranu, kdybychom to číslo zaokrouhlili, tak by si naší dlouhodobé a systematické pomoci chudým média ani nevšimla."

Čísla 14 symbolizuje počet slov anglické věty We must secure the existence of our people and a future for white children, která je jakýmsi mottem amerických neonacistů, Zavedl jej šéf Ku Klux klanu David Lane. Číslo 88 označuje osmé písmeno v abecedě, tedy H a neonacisté tím oslavují nacistický pozdrav Heil Hitler. Číslo 1488 se používá pro slogan White Pride World Wide (Bílá hrdost po celém světě).

Celý den kotlebovci pojali jako oslavy slovenské státnosti. Začali návštěvou symbolického hrobu Jozefa Tisa na bratislavském hřbitově, kontroverzní kněz Miroslav Čajka přednesl modlitbu a večerní oslavy v Banské Bystrici vyvrcholily zpěvem hymny fašistického Slovenského státu „Hej Slováci“.

Marian Kotleba je předsedou Banskobystrického kraje, jeho strana se před více jak rokem dostala do slovenského parlamentu, získala 14 poslaneckých křesel.

Přečteno: 2498x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Marian Kotleba, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo