romea - logo
9. srpna 2020 (neděle)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kotlebovci rodinám v nouzi darovali částku 1488 EUR. Ta skrývá nacistickou symboliku

21.3.2017 17:22
Kotlebovci věnovali rodinám s hendikepovanými dětmi sumu s nacistickou symbolikou 1488 EUR. FOTO: naseslovensko.net.
Kotlebovci věnovali rodinám s hendikepovanými dětmi sumu s nacistickou symbolikou 1488 EUR. FOTO: naseslovensko.net.

Neonacistická strana Mariána Kotleby, Ľudová strana Naše Slovensko, 14. března při příležitosti výročí vzniku fašistického Slovenského štátu, který spolupracoval s hitlerovským Německem, darovala třem rodinám částku, která skrývá nacistickou symboliku.

Poslance  ĽSNS Milana Uhríka se slovenský server TVnoviny.sk zeptal, zda šlo o úmysl nebo náhodu. Dostali stanovisko, které záměr kotlebovců provokovat nacistickou symbolikou potvrdilo: "Není to věcí žádné symboliky ani nějakého numerologického okultismu. Snad už nebudeme zazazovat i čísla podle toho, jestli jsou nebo nejsou podle někoho rasistické. Na druhou stranu, kdybychom to číslo zaokrouhlili, tak by si naší dlouhodobé a systematické pomoci chudým média ani nevšimla."

Čísla 14 symbolizuje počet slov anglické věty We must secure the existence of our people and a future for white children, která je jakýmsi mottem amerických neonacistů, Zavedl jej šéf Ku Klux klanu David Lane. Číslo 88 označuje osmé písmeno v abecedě, tedy H a neonacisté tím oslavují nacistický pozdrav Heil Hitler. Číslo 1488 se používá pro slogan White Pride World Wide (Bílá hrdost po celém světě).

Celý den kotlebovci pojali jako oslavy slovenské státnosti. Začali návštěvou symbolického hrobu Jozefa Tisa na bratislavském hřbitově, kontroverzní kněz Miroslav Čajka přednesl modlitbu a večerní oslavy v Banské Bystrici vyvrcholily zpěvem hymny fašistického Slovenského státu „Hej Slováci“.

Marian Kotleba je předsedou Banskobystrického kraje, jeho strana se před více jak rokem dostala do slovenského parlamentu, získala 14 poslaneckých křesel.

Přečteno: 2477x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Marian Kotleba, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo