romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kvůli protestům proti rasismu odloženy zápasy NHL a NBA. Nová vlna protestů vypukla po zastřelení černocha policisty před jeho dětmi

27.8.2020 23:05
Kvůli protestům proti rasismu a policejnímu násilí se nebudou hrát zápasy play off NBA ani NHL (27. 8. 2020) (FOTO: Sportsnet)
Kvůli protestům proti rasismu a policejnímu násilí se nebudou hrát zápasy play off NBA ani NHL (27. 8. 2020) (FOTO: Sportsnet)

Kvůli protestům proti rasismu a policejnímu násilí se dnes nebudou hrát zápasy play off NBA ani NHL. Basketbalová NBA už stála ve středu, boje hokejistů o Stanley Cup dnes utichnou poprvé.

NHL odložila podle televizní stanice ESPN dva dnešní duely po výzvě Aliance pro diverzitu v hokeji. "Jsme si jistí, že to vyšle jasný signál, že lidská práva jsou nadřazena sportu," uvedl útočník San Jose Evander Kane, jenž je jedním z představitelů organizace.

V Torontu se dnes měl hrát třetí duel série mezi Philadelphií a New York Islanders, v Edmontonu se měly také v třetím duelu střetnout Vegas a Vancouver.

Vedení NBA doufá v návrat basketbalistů na palubovky v pátek, nebo v sobotu. Představitelé soutěže o tom budou jednat se zástupci hráčů 13 týmů, které zbývají v bojích o titul.

Ve středu nenastoupilo Milwaukee proti Orlandu na protest proti víkendovému postřelení černocha při policejním zásahu v Kenoshe, která leží ve Wisconsinu, kde je i sídlo Bucks. Vedení zámořské ligy poté odložilo i zápasy Houston - Oklahoma City a Los Angeles Lakers - Portland. Dnes se měly hrát další tři duely.

"Dneska se hrát nebude. Doufáme, že zápasy znovu začnou v pátek, nebo sobotu," uvedl viceprezident NBA Mike Bass. Podle informací ESPN jsou hráči nakloněni pokračování soutěže, která se po koronavirové pauze dohrává v uzavřeném komplexu v Orlandu.

Počínání NBA kritizoval prezident Donald Trump. "Z ligy se stalo něco jako politická organizace a to není nic dobrého," uvedl. Trumpův poradce Jared Kushner chce pozvat do Bílého domu největší hvězdu zámořské basketbalové soutěže LeBrona Jamese k debatě o rasové nespravedlnosti.

"Myslím, že je hezké, že se za to staví. Ale rád bych je viděl, jak se začínají angažovat v konkrétních a produktivních řešeních. A znovu, prezident Trump je ochoten s nimi spolupracovat," řekl Kushner serveru Politico. "Hráči NBA mají velké štěstí, že jim jejich finanční situace umožňuje vzít si v práci volno, aniž by to pro ně mělo finanční dopady. Mají tenhle luxus, což je skvělé," dodal prezidentův zeť.

Protest proti policejní brutalitě a rasismu přerušil také ženskou WNBA a některé týmy amerického fotbalu odvolaly tréninky před novou sezonou NFL.

Nová vlna protestů vypukla po zastřelení černocha policisty před jeho dětmi

Nová vlna protestů v USA vypukla potom, co o víkendu policisté zasahující proti údajnému domácímu násilí střelili jednoho černocha několikrát do zad před očima jeho dětí. V pondělí o tom informovala BBC.

Incident, který policie v Kenoshe označila za "domácí spor", se odehrál v neděli v podvečer. Údajně neozbrojeného muže, kterého média identifikovala jako Jacoba Blaka, policisté při zásahu nejméně sedmkrát střelili do zad.

Do ulic takřka okamžitě vyšly stovky lidí skandujících hesla typu "nebudeme mlčet".

V USA stále panuje rasové napětí kvůli smrti černocha George Floyda po policejním zákroku v Minneapolisu.

VIDEO

Přečteno: 1032x
 

Kam dál:

Štítky:  

USA, Rasismus, Policie, Násilí, Vražda, bojkotHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo