romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kvůli protestům proti rasismu odloženy zápasy NHL a NBA. Nová vlna protestů vypukla po zastřelení černocha policisty před jeho dětmi

27.8.2020 23:05
Kvůli protestům proti rasismu a policejnímu násilí se nebudou hrát zápasy play off NBA ani NHL (27. 8. 2020) (FOTO: Sportsnet)
Kvůli protestům proti rasismu a policejnímu násilí se nebudou hrát zápasy play off NBA ani NHL (27. 8. 2020) (FOTO: Sportsnet)

Kvůli protestům proti rasismu a policejnímu násilí se dnes nebudou hrát zápasy play off NBA ani NHL. Basketbalová NBA už stála ve středu, boje hokejistů o Stanley Cup dnes utichnou poprvé.

NHL odložila podle televizní stanice ESPN dva dnešní duely po výzvě Aliance pro diverzitu v hokeji. "Jsme si jistí, že to vyšle jasný signál, že lidská práva jsou nadřazena sportu," uvedl útočník San Jose Evander Kane, jenž je jedním z představitelů organizace.

V Torontu se dnes měl hrát třetí duel série mezi Philadelphií a New York Islanders, v Edmontonu se měly také v třetím duelu střetnout Vegas a Vancouver.

Vedení NBA doufá v návrat basketbalistů na palubovky v pátek, nebo v sobotu. Představitelé soutěže o tom budou jednat se zástupci hráčů 13 týmů, které zbývají v bojích o titul.

Ve středu nenastoupilo Milwaukee proti Orlandu na protest proti víkendovému postřelení černocha při policejním zásahu v Kenoshe, která leží ve Wisconsinu, kde je i sídlo Bucks. Vedení zámořské ligy poté odložilo i zápasy Houston - Oklahoma City a Los Angeles Lakers - Portland. Dnes se měly hrát další tři duely.

"Dneska se hrát nebude. Doufáme, že zápasy znovu začnou v pátek, nebo sobotu," uvedl viceprezident NBA Mike Bass. Podle informací ESPN jsou hráči nakloněni pokračování soutěže, která se po koronavirové pauze dohrává v uzavřeném komplexu v Orlandu.

Počínání NBA kritizoval prezident Donald Trump. "Z ligy se stalo něco jako politická organizace a to není nic dobrého," uvedl. Trumpův poradce Jared Kushner chce pozvat do Bílého domu největší hvězdu zámořské basketbalové soutěže LeBrona Jamese k debatě o rasové nespravedlnosti.

"Myslím, že je hezké, že se za to staví. Ale rád bych je viděl, jak se začínají angažovat v konkrétních a produktivních řešeních. A znovu, prezident Trump je ochoten s nimi spolupracovat," řekl Kushner serveru Politico. "Hráči NBA mají velké štěstí, že jim jejich finanční situace umožňuje vzít si v práci volno, aniž by to pro ně mělo finanční dopady. Mají tenhle luxus, což je skvělé," dodal prezidentův zeť.

Protest proti policejní brutalitě a rasismu přerušil také ženskou WNBA a některé týmy amerického fotbalu odvolaly tréninky před novou sezonou NFL.

Nová vlna protestů vypukla po zastřelení černocha policisty před jeho dětmi

Nová vlna protestů v USA vypukla potom, co o víkendu policisté zasahující proti údajnému domácímu násilí střelili jednoho černocha několikrát do zad před očima jeho dětí. V pondělí o tom informovala BBC.

Incident, který policie v Kenoshe označila za "domácí spor", se odehrál v neděli v podvečer. Údajně neozbrojeného muže, kterého média identifikovala jako Jacoba Blaka, policisté při zásahu nejméně sedmkrát střelili do zad.

Do ulic takřka okamžitě vyšly stovky lidí skandujících hesla typu "nebudeme mlčet".

V USA stále panuje rasové napětí kvůli smrti černocha George Floyda po policejním zákroku v Minneapolisu.

VIDEO

Přečteno: 991x
 

Kam dál:

Štítky:  

USA, Rasismus, Policie, Násilí, Vražda, bojkotHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo