romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Marián Pouchan vysvětluje pro ROMEA TV výroky na adresu prchajících Romů z Ukrajiny: Rozhodně nešlo o rasismus, redaktor to špatně pochopil, z 50 procent je to moje vinna

9.3.2022 15:03

Velitel hasičské základny v Humenném plukovník Marián Pouchan odmítl, že by jeho výroky na adresu Romů prchajících z Ukrajiny měly rasistický podtext. Pouchan v rozhovoru pro ROMEA TV uvedl, že pouze reprodukoval informace, které mu řekli samotní Romové.

Výroky, které média označila jako rasistické, zdokumentoval v článku zpravodaj Deniku Luboš Palata. "Zneužili situaci. To nejsou lidé, kteří jsou ohroženi přímo válkou. Jsou to lidé z blízkosti hranic, zneužili příležitost, že my jim tu uvaříme teplé jídlo a dostávají přídavky z humanitární pomoci," prohlásil Marián Pouchan. Ten také dokonce řekl, že by Romové neměli být pouštěni přes hranice.

V rozhovoru pro ROMEA TV své výroky mírnil, ale přiznal, že to byla z padesáti procent jeho chyba. "Chci očistit své jméno, nejsem žádný rasista. Ty informace jsem dostal od ukrajinských Romů. Někdo jim řekl, že dostanou jako váleční uprchlíci na Slovensku eurové přídavky na děti a na jejich osoby," uvedl v rozhovoru Marián Pouchan. "Bylo to nedorozumění, 50 procent bych dal vinnu tomu redaktorovi a 50 procent sobě," dodal Pouchan.

"Samozřejmě, že utíkají i Romové z Ukrajiny, ale myslel jsem to tak, že přímo válečné ohrožení není v místech u hranic se Slovenskem," vysvětloval pro ROMEA TV velitel hasičské základny v Humenném plukovník Marián Pouchan.

Přečteno: 950x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ukrajina, Slovensko, Migrace, Uprchlíci, Rasismus, Extremismus, XenofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo