romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Miroslav Kováč k volbám: Romové pojďme to změnit!

Litvínov, 23.10.2013 15:18, (ROMEA)
Miroslav Kováč v Letech u Písku (Foto: František Kostlán)
Miroslav Kováč v Letech u Písku (Foto: František Kostlán)

Jedná se o nás bez nás! Romové nemají své zastoupení! My práci máme, to Romové nechtějí pracovat! Romové tady nejsou doma! Úředníci nadržují Romům, měří dvojím metrem! Rom vybydlí byt, aby dostal nový! Na řešení romské problematiky se vyčleňují miliardy! Romové mají nízké IQ! Romové zneužívají sociální systém!

Tyto a další slova slýcháváme poměrně často a musím se přiznat, že jsme vůči nim bezradní. Ne proto, že by to snad byla pravda, ale proto, že majorita je náchylná k jednoduchým řešením, a tak stačí opakovaně šířit lež, a ta se časem lidem dostane tak pod kůži, že se z ní stane nevyvratitelná pravda.

Češi celkem rádi inklinují k jednoduché lži. Stačí si vzpomenout na minulé dva roky, když vycházeli do ulic a přáli si pád pravicové koalice, která se chovala asociálně a diktátorsky. Každý, kdo 17. listopadu přišel na náměstí, doufal v pád Nečaso-Peake-Kalouskového kabinetu.

Stalo se! Vláda padla a tak jsme se octli na prahu předčasných voleb. Fajn, super, zvolíme si novou vládu, takovou tu, která bude hledět na zájmy občanů - voličů, nebude České republice dělat ostudu třeba tím, že se nazvala „protikorupční“ a prvního, kdo korupci ohlásil, vyhnala na dlažbu.

Nebo si vzpomeňme na Skarty, registr vozidel, IT a další státní zakázky až po zneužívání zpravodajských služeb Nečasovou milenkou (v té době), které platil statisícové odměny. Vždyť, proč by si předseda vlády ČR nemohl beztrestně zaměstnat a za státní peníze vydržovat přítelkyni a dokonce za asistence všech ústavních činitelů?

Přesto, když se dívám na předvolební průzkumy, mě zmáhá pocit bezmoci. Připadá mi, že ti slušní Češi opustili republiku nebo zalezli někam do hospod, kde dál švejkují o tom, jak se jim v naší krásné zločinecké zemi těžce žije a ulicemi se prohání pouze hordy kvílejících anticikanistů, kteří jsou ochotní zaprodat svůj hlas každému, kdo má vůli zatočit s nepřizpůsobivým etnikem. Ostatně, na tomto stavějí svou kampaň (až na Stranu Zelených) prakticky všechny strany odprava doleva. Jak jinak si vysvětlit třeba okamurizaci Čechů s jeho 308 bezpartajními kandidáty? Čí program a zájmy budou hájit? Jak jinak si vysvětlit Kalouskovo triumfální vítězství, co do pravicového složení vlády (podle průzkumu)? Nebyl to snad Kalousek a Nečasova vláda, kvůli kterým jsme žádali rozpuštění poslanecké sněmovny? Nebylo to kvůli zhoršování kvality našich životů?

Česká společnost neustále dokazuje, že není schopna transformace. Že se nedokáže zbavit závislosti na egoistických pseudopoliticích, hájících své osobní a kmotrovské zájmy a není schopna rozhledu za hranice ČR. Česká společnost dodnes nepochopila význam slova demokracie, natož, aby ji implementovala do společnosti! A je to právě nepochopení nebo nesprávné pochopení, které dává živnou půdu různým neokomunistickým a neofašistickým uskupením, které mafiánskými praktiky ovládli naší zemi.

Jak je z předvolebního průzkumu patrné, česká společnost se sama nedokáže z tohoto marasmu dostat. Opět už 20 let opakuje ty samé chyby, i když si je vědoma toho, kdo nese odpovědnost za současný stav zbídačelých rodin, které žijí na hranici chudoby a čím dál častěji se rozpadají, nebo kdo je zatěžuje a komplikuje život byrokracií.

Romové jsou součástí této společnosti a nehodlají nadále přihlížet devastaci národa, úpadku morálky a etiky ve společnosti, zvláštně pak v politice. Tato společnost nutně potřebuje restart. Potřebuje do politiky vnést zdravý selský rozum místo populismu. Lidé potřebují trvalou práci, bydlení a sociální jistoty, dostupné kvalitní potraviny a zdravotní péči. Potřebují se zbavit zbytečné byrokracie a chtějí se domoci práva, aby zločinci nebyli amnestovaní ještě před rozsudkem. Společnost musí pomáhat bezmocným a seniorům. Vždyť politici mají sloužit lidem a ne obráceně. Proto je volíme!

Zvažte proto svůj hlas. Nechte švejkování v hospodě u piva a jděte volit! Uvědomte si, že vašich 5 minut může ovlivnit náš i váš život na další 4 roky! Dejte šanci lepšímu a kvalitnějšímu životu. Staňme se demokratickou zemí, plnohodnotnou součástí západní Evropy. Aby na nás, na srdce Evropy, nebylo nahlíženo jako na východní blok s prvky postkomunismu. Jděte volit a volte s rozvahou! Nevolte strany, které svůj program narychlo stavěli pouze pro účel voleb s lidmi, kteří jej ani neznají.

Můj hlas je zelenej. Já volím Romy a Stranu zelených. Volím 23. A co vy?

Přečteno: 1303x
 

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Volby 2013, Strana rovných příležitostí, Strana rovných příležitostí, Strana zelených, Strana zelenýchHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo