romea - logo
2. prosince 2020 (středa)
svátek má Blanka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Multikulturní festival v Kyjích vyvrcholil vystoupením hudební skupiny Bengas!

14.8.2020 16:16

Zahradní fara kostela svatého Bartoloměje v pražských Kyjích minulý týden ožila festivalem Setkání kultur. Cílem festivalu je vzájemně propojovat menšiny žijící v Čechách.

"Žije zde mnoho menšin, například romská, ruská, vietnamská, německá a spousta dalších. Lidé se skrze kulturu lépe poznají a mají možnost se přiblížit sobě navzájem," říká Petra Hubková, organizátorka kampaní městské části Prahy 14.

Během hudebního odpoledne vystoupil vokální kvintet Milánosz se svými bulharskými, slovenskými a ukrajinskými lidovými písněmi, následoval běloruský akordeonista a skladatel Aliaksandr Yasinski a nechyběla ani cimbálová kapela Marka Baloga. Na závěr večera zahrála známá romská skupina Bengas svou tradiční i moderní romskou hudbou.

Již jedenáctý ročník hudebního odpoledne každoročně pořádá městská část Praha 14 ve spolupráci s SP Černý Most a organizací Praha 14 kulturní. Podívejte se jaká atmosféra panovala na letošním festivalu!

Přečteno: 1194x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Hudba, Romové, Cizinci, FestivalHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák a Dougles Daňo (FOTO: Facebook Václava Siváka, koláž: Romea.cz)

videoVIDEO: Vašek Sivák jednoznačně zvítězil na světovém poháru WAKO v Praze. Titul si odnesl i Douglas Daňo

30.11.2020 19:12
Jednadvacetiletý kickboxer Václav Sivák nedal ve finále světového poháru WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2020 šanci svému soupeři a převálcoval ho rychlým a tvrdým knockoutem. V sobotu večer byl úspěšný i další romský bojovník Douglas Daňo, který zvítězil ve váhové kategorii do 63,5 kilogramů.
 celý článek

Věra Duždová Horváthová (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Věra Duždová Horváthová: I umění se dá dělat s nadsázkou

30.11.2020 16:19
V dětství chtěla být herečkou a jít z jedné role do druhé. Po čase od své představy herecké kariéry upustila a zatoužila stát se filmovou kritičkou. Místo psaní recenzí se ale Věra Duždová Horváthová začala objevovat za kamerou jako režisérka a její originální videotvorba byla k vidění na výstavách v Maďarsku, Francii nebo v daleké Indii.
 celý článek

Milionář Jiří Antoš v Boxing King Klubu (FOTO: TV Prima)

videoMilionář rozdá v ostravské Bedřišce statisíce. V nové reality show zavítá i do romského boxerského klubu

30.11.2020 15:24
Televize Prima uvede již dnes večer reality show, která ve světě chytila za srdce miliony diváků. Sedm milionářů se ze dne na den dostává do světa, který je jim vzdálený. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným v sedmi českých městech. Díky projektu Milionář mezi námi se do pomoci bude moci zapojit i veřejnost. Premiéru reality show Milionář mezi námi odvysílá televize Prima dnes, 30. 11. ve 21:35.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo