romea - logo
22. září 2020 (úterý)
svátek má Darina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Multikulturní festival v Kyjích vyvrcholil vystoupením hudební skupiny Bengas!

14.8.2020 16:16

Zahradní fara kostela svatého Bartoloměje v pražských Kyjích minulý týden ožila festivalem Setkání kultur. Cílem festivalu je vzájemně propojovat menšiny žijící v Čechách.

"Žije zde mnoho menšin, například romská, ruská, vietnamská, německá a spousta dalších. Lidé se skrze kulturu lépe poznají a mají možnost se přiblížit sobě navzájem," říká Petra Hubková, organizátorka kampaní městské části Prahy 14.

Během hudebního odpoledne vystoupil vokální kvintet Milánosz se svými bulharskými, slovenskými a ukrajinskými lidovými písněmi, následoval běloruský akordeonista a skladatel Aliaksandr Yasinski a nechyběla ani cimbálová kapela Marka Baloga. Na závěr večera zahrála známá romská skupina Bengas svou tradiční i moderní romskou hudbou.

Již jedenáctý ročník hudebního odpoledne každoročně pořádá městská část Praha 14 ve spolupráci s SP Černý Most a organizací Praha 14 kulturní. Podívejte se jaká atmosféra panovala na letošním festivalu!

Přečteno: 1093x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Hudba, Romové, Cizinci, FestivalHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo