romea - logo
14. srpna 2020 (pátek)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nazi-fotbal na hnědém molu

Plzeň, 11.9.2012 16:12, (ROMEA)
David Štípek v tričku Thor Steinar, Zdroj: ČT24
David Štípek v tričku Thor Steinar, Zdroj: ČT24

Když se některé kluby Gambrinus ligy v minulých letech jasně vymezily vůči rasismu na stadionech, přestal jsem si alespoň zčásti ťukat na čelo. Z pralesa krok ke kultivovanému prostředí. Jedině dobře. Bohužel, ač se mohlo zdát, že kořeny brojící proti banánům na hřišti nebo propagaci dvou osmiček mají pevné základy, první trhliny jsou na světě.

Kádr mladých talentů z plzeňské Viktorie, která hraje druhým rokem pohárovou Evropu, totiž minulý týden vstoupil do vod "lehce neprobádaných". Řekne-li se módní přehlídka, někomu se vybaví Milan Baroš v tangách, jinému zase vytane na mysl jeden z pokojů Top Hotelu Praha asi tak ve čtyři hodiny ráno. Ale fotbaloví manekýni v oděvech značky Thor Steinar, to je, slovy klasika, opravdu novum.

Aby bylo jasno. Thor Steinar je sice na oficiálních stránkách prezentováno jako "legendární německé značkové oblečení" (což je teprve po deseti letech od vzniku značky poněkud s podivem, nehledě na to, že se šije v Turecku a Číně), ve skutečnosti však jeho logo vycházelo z runových symbolů spojených s nacistickou tématikou. A půjdeme-li ještě dál, zjistíme, že Thor je jméno boha severské mytologie a Steinar může mít inspiraci ve Felixi Steinerovi. Jako velitel SS se podílel na obsazování Československa.

Celý článek si můžete přečíst ZDE 

vrf, Ondřej Nováček
Přečteno: 2287x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Rasismus, PlzeňHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo