romea - logo
21. ledna 2020 (úterý)
svátek má Běla
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nazi-fotbal na hnědém molu

Plzeň, 11.9.2012 16:12, (ROMEA)
David Štípek v tričku Thor Steinar, Zdroj: ČT24
David Štípek v tričku Thor Steinar, Zdroj: ČT24

Když se některé kluby Gambrinus ligy v minulých letech jasně vymezily vůči rasismu na stadionech, přestal jsem si alespoň zčásti ťukat na čelo. Z pralesa krok ke kultivovanému prostředí. Jedině dobře. Bohužel, ač se mohlo zdát, že kořeny brojící proti banánům na hřišti nebo propagaci dvou osmiček mají pevné základy, první trhliny jsou na světě.

Kádr mladých talentů z plzeňské Viktorie, která hraje druhým rokem pohárovou Evropu, totiž minulý týden vstoupil do vod "lehce neprobádaných". Řekne-li se módní přehlídka, někomu se vybaví Milan Baroš v tangách, jinému zase vytane na mysl jeden z pokojů Top Hotelu Praha asi tak ve čtyři hodiny ráno. Ale fotbaloví manekýni v oděvech značky Thor Steinar, to je, slovy klasika, opravdu novum.

Aby bylo jasno. Thor Steinar je sice na oficiálních stránkách prezentováno jako "legendární německé značkové oblečení" (což je teprve po deseti letech od vzniku značky poněkud s podivem, nehledě na to, že se šije v Turecku a Číně), ve skutečnosti však jeho logo vycházelo z runových symbolů spojených s nacistickou tématikou. A půjdeme-li ještě dál, zjistíme, že Thor je jméno boha severské mytologie a Steinar může mít inspiraci ve Felixi Steinerovi. Jako velitel SS se podílel na obsazování Československa.

Celý článek si můžete přečíst ZDE 

vrf, Ondřej Nováček
Přečteno: 2282x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Rasismus, PlzeňHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo