romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nazi-fotbal na hnědém molu

Plzeň, 11.9.2012 16:12, (ROMEA)
David Štípek v tričku Thor Steinar, Zdroj: ČT24
David Štípek v tričku Thor Steinar, Zdroj: ČT24

Když se některé kluby Gambrinus ligy v minulých letech jasně vymezily vůči rasismu na stadionech, přestal jsem si alespoň zčásti ťukat na čelo. Z pralesa krok ke kultivovanému prostředí. Jedině dobře. Bohužel, ač se mohlo zdát, že kořeny brojící proti banánům na hřišti nebo propagaci dvou osmiček mají pevné základy, první trhliny jsou na světě.

Kádr mladých talentů z plzeňské Viktorie, která hraje druhým rokem pohárovou Evropu, totiž minulý týden vstoupil do vod "lehce neprobádaných". Řekne-li se módní přehlídka, někomu se vybaví Milan Baroš v tangách, jinému zase vytane na mysl jeden z pokojů Top Hotelu Praha asi tak ve čtyři hodiny ráno. Ale fotbaloví manekýni v oděvech značky Thor Steinar, to je, slovy klasika, opravdu novum.

Aby bylo jasno. Thor Steinar je sice na oficiálních stránkách prezentováno jako "legendární německé značkové oblečení" (což je teprve po deseti letech od vzniku značky poněkud s podivem, nehledě na to, že se šije v Turecku a Číně), ve skutečnosti však jeho logo vycházelo z runových symbolů spojených s nacistickou tématikou. A půjdeme-li ještě dál, zjistíme, že Thor je jméno boha severské mytologie a Steinar může mít inspiraci ve Felixi Steinerovi. Jako velitel SS se podílel na obsazování Československa.

Celý článek si můžete přečíst ZDE 

vrf, Ondřej Nováček
Přečteno: 2304x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Rasismus, PlzeňHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo