romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nejlepším sportovcem Karlovarského kraje se stal vzpěrač Dominik Oračko

25.11.2021 23:19
Dominik Oračko (FOTO: https://karlovarska.drbna.cz/)
Dominik Oračko (FOTO: https://karlovarska.drbna.cz/)

Nejlepším sportovcem Karlovarského kraje za rok 2019 a 2020 se stal talentovaný vzpěrač Dominik Oračko, jenž je členem SK vzpírání Sokolov. Osmnáctiletý Oračko se pyšní 1. místem v Mezinárodním turnaji olympijských nadějí do 18 let v Polsku a 3. místem na Mistrovství České republiky, kde se stal nejmladším vzpěračem s nadhozem 200 kg. Ocenění si mladý sportovec převzal od zástupců kraje v prostorech Karlovarského městského divadla během slavnostní vyhlášení výsledků ankety.

„Těší mě, že po roční vynucené pauze jsme opět mohli ocenit ty nejlepší sportovce našeho regionu. Jsem na ně velmi pyšný, a to nejen protože podávají skvělé výkony ve svých sportovních disciplínách, ale také šíří dobré jméno Karlovarského kraje. Jsem velmi rád, že neklesají na mysli, a i přesto, že  doba nebyla úplně přívětivá, se nevzdali, dále trénují a posouvají hranice svých možností,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Zástupci kraje oceněným předali skleněné plakety, finanční šeky a dárkové tašky s výživovými produkty od společnosti PROM-IN. Nominace do ankety zaslaly sportovní kluby, organizace a tělovýchovné jednoty. Tyto pak vyhodnotila Komise Rady Karlovarského kraje pro tělovýchovu a sport, návrhy pak schválila Rada Karlovarského kraje. Ocenění převzalo celkem 14 sportovců, 7 kolektivů, dva trenéři a 3 sportovní legendy.

Přečteno: 791x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ocenění, SportHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo