romea - logo
16. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Luboš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Někteří soupeři odmítají hrát s fotbalovým klubem Roma Děčín

Děčín, 29.8.2014 13:31, (ROMEA)
Ilustrační foto: Archiv Romea.cz
Ilustrační foto: Archiv Romea.cz

S novým fotbalovým mužstvem Roma Děčín odmítají soupeři hrát. Zápas napřed zrušil Františkov nad Ploučnicí, poté Rybniště a Habartice. Nováček III. třídy se tak nemůže do soutěže zapojit. Hráči Františkova a Rybniště udali jako důvod zrušení zápasu obavu o vlastní zdraví. Roma Děčín však postoj jiných klubů nechápe.

Nechtějí nám podat ruku

„Tohle se neděje nikde ve světě. Je jasné, že pokuta za zrušení utkání okolo tří tisíc korun týmy nezajímá, že se na to složí. Kdyby to takhle pokračovalo, tak bychom ke konci sezóny šli o soutěž výš do okresního přeboru. Ale my hlavně chceme hrát fotbal. Sbírat body po kontumacích? To nás rozhodně bavit nebude," sdělil předseda a trenér Roma Děčín Pavel Horvát.

Když to takto půjde dál a budou je odmítat i další kluby, uvažuje Horvát o rozpuštění týmu.

Jeho slova, že pokuta za kontumaci utkání klubům nevadí, potvrzuje i vedení zmíněných klubů: "My nemáme takové finanční možnosti, abychom vzali sekuriťáky, aby ohlídali průběh toho zápasu. To by stálo daleko víc než nějaká kontumace,"  říká sekretář Františkova Klein.

„Máme stejné důvody jako Františkov. Bojíme se o to, aby se našim hráčům nic nestalo. Raději zaplatíme pokutu a podstoupíme kontumační porážku," uvedlo vedení klubu Tatran Rybniště.

Nic proti nim nemáme

"My proti nim nic nemáme, jsou to hráči, jsou to kluci jako my, ale prostě tam mají skupinu těch fanoušků, kteří dělají výtržnosti," řekl Martin Klein, sekretář FK Františkov nad Ploučnicí. "Hráči se jenom bojí o zdraví a aby nevznikl nějaký další konflikt."

Františkov se odvolává na incident, který se odehrál před třemi lety na děčínském stadionu juniorů. Jenže tenkrát se poprali  fotbalisté. Kvůli rvačce tehdy zasahovala policie. Jeden z rozhodčích zůstal dokonce v pracovní neschopnosti. Fanoušci tenkrát sice vběhli do hřiště, ale přímo rvačky se neúčastnili. FC Děčín se hájil tím, že útok vyprovokovaly rasistické urážky.

"Mě se bát nemusejí"

Fotbalové kluby se nyní obávají, že tehdejší hráči jsou i v kádru děčínského celku Roma. „To není pravda. Máme tu převážně mladé kluky, v týmu je osm dorostenců. Zbytek jsou chlapi. Přijde mi směšné, že hráči Františkova řeknou, že se bojí o své děti. To je naprostý nesmysl. Podle nás prostě nechtějí hrát proti Romům, bojí se nám podat ruku. Hlava mi to nebere, hodně mě to rozčílilo," netajil Horvát velké rozčarování.

"Mě se určitě bát nemusejí. Vždyť já se se spoustou kluků z těch týmů znám a vycházíme spolu normálně," řekl brankář Roma Děčín Patrik Herák, jeden z protagonistů tehdejšího dění. "Přijeďte k nám, nebude vám ublíženo, nebude vám nic, zahrajete si fotbal a půjdete v klidu domů," vyzývá rivaly tehdejší trenér romského mužstva Ladislav Čisár.

Ve třetím kole jsou na řadě Verneřice. Ty prý ale do zápasu proti Roma Děčín soutěže nastoupí.

fk, TV Barrandov, Týden,cz, Deník.cz
Přečteno: 4121x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Fotbal, Děčín, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

o romské stipendium můžou studenti žádat do 17. července 2020

videoVÝZVA PRO ROMSKÉ STUDENTY: Nezapomeňte si podat přihlášku o stipendium organizace ROMEA! Uzávěrka je už v pátek

14.7.2020 14:25
Už jen do pátku 17. července mají studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol možnost přihlásit se o stipendium u organizace ROMEA. Do loňského roku ROMEA podporovala stipendii jen studenty středních a vyšších odborných škol. Letošní rok se k těmto studentům přidá celkem 30 vysokoškoláků.
 celý článek

Tomio Okamura (FOTO: Lukáš Houdek)

Facebook si vyšlápl na Tomia Okamuru a jeho hnutí SPD. Ten se hájí s odkazem na ústavu a Listinu základních práv a svobod

14.7.2020 13:37
Facebook pohrozil zrušením stránek hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) i jeho předsedy Tomia Okamury a místopředsedy Radima Fialy. Hnutí to dnes oznámilo v tiskové zprávě, sociální síť podle nich poukazuje na údajné porušování pravidel užívání. Představitelé SPD to odmítají a pokud jejich stránky budou zrušeny, chtějí se bránit u soudu.
 celý článek

Ilustrační foto

Další nebezpečný HOAX! Romové prý mají léky zdarma: Tato lež se šíří už skoro devět let

14.7.2020 11:53
Na Facebooku se opět šíří ničím nepodložená informace, že Romové nemusejí v lékárnách platit za léky, pokud předloží potvrzení ze Sociální pojišťovny. To 
však není pravda, tato dezinformace z roku 2011 byla již mnohokrát vyvrácena.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo