romea - logo
13. prosince 2019 (pátek)
svátek má Lucie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Někteří soupeři odmítají hrát s fotbalovým klubem Roma Děčín

Děčín, 29.8.2014 13:31, (ROMEA)
Ilustrační foto: Archiv Romea.cz
Ilustrační foto: Archiv Romea.cz

S novým fotbalovým mužstvem Roma Děčín odmítají soupeři hrát. Zápas napřed zrušil Františkov nad Ploučnicí, poté Rybniště a Habartice. Nováček III. třídy se tak nemůže do soutěže zapojit. Hráči Františkova a Rybniště udali jako důvod zrušení zápasu obavu o vlastní zdraví. Roma Děčín však postoj jiných klubů nechápe.

Nechtějí nám podat ruku

„Tohle se neděje nikde ve světě. Je jasné, že pokuta za zrušení utkání okolo tří tisíc korun týmy nezajímá, že se na to složí. Kdyby to takhle pokračovalo, tak bychom ke konci sezóny šli o soutěž výš do okresního přeboru. Ale my hlavně chceme hrát fotbal. Sbírat body po kontumacích? To nás rozhodně bavit nebude," sdělil předseda a trenér Roma Děčín Pavel Horvát.

Když to takto půjde dál a budou je odmítat i další kluby, uvažuje Horvát o rozpuštění týmu.

Jeho slova, že pokuta za kontumaci utkání klubům nevadí, potvrzuje i vedení zmíněných klubů: "My nemáme takové finanční možnosti, abychom vzali sekuriťáky, aby ohlídali průběh toho zápasu. To by stálo daleko víc než nějaká kontumace,"  říká sekretář Františkova Klein.

„Máme stejné důvody jako Františkov. Bojíme se o to, aby se našim hráčům nic nestalo. Raději zaplatíme pokutu a podstoupíme kontumační porážku," uvedlo vedení klubu Tatran Rybniště.

Nic proti nim nemáme

"My proti nim nic nemáme, jsou to hráči, jsou to kluci jako my, ale prostě tam mají skupinu těch fanoušků, kteří dělají výtržnosti," řekl Martin Klein, sekretář FK Františkov nad Ploučnicí. "Hráči se jenom bojí o zdraví a aby nevznikl nějaký další konflikt."

Františkov se odvolává na incident, který se odehrál před třemi lety na děčínském stadionu juniorů. Jenže tenkrát se poprali  fotbalisté. Kvůli rvačce tehdy zasahovala policie. Jeden z rozhodčích zůstal dokonce v pracovní neschopnosti. Fanoušci tenkrát sice vběhli do hřiště, ale přímo rvačky se neúčastnili. FC Děčín se hájil tím, že útok vyprovokovaly rasistické urážky.

"Mě se bát nemusejí"

Fotbalové kluby se nyní obávají, že tehdejší hráči jsou i v kádru děčínského celku Roma. „To není pravda. Máme tu převážně mladé kluky, v týmu je osm dorostenců. Zbytek jsou chlapi. Přijde mi směšné, že hráči Františkova řeknou, že se bojí o své děti. To je naprostý nesmysl. Podle nás prostě nechtějí hrát proti Romům, bojí se nám podat ruku. Hlava mi to nebere, hodně mě to rozčílilo," netajil Horvát velké rozčarování.

"Mě se určitě bát nemusejí. Vždyť já se se spoustou kluků z těch týmů znám a vycházíme spolu normálně," řekl brankář Roma Děčín Patrik Herák, jeden z protagonistů tehdejšího dění. "Přijeďte k nám, nebude vám ublíženo, nebude vám nic, zahrajete si fotbal a půjdete v klidu domů," vyzývá rivaly tehdejší trenér romského mužstva Ladislav Čisár.

Ve třetím kole jsou na řadě Verneřice. Ty prý ale do zápasu proti Roma Děčín soutěže nastoupí.

fk, TV Barrandov, Týden,cz, Deník.cz
Přečteno: 4110x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Fotbal, Děčín, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo