romea - logo
24. ledna 2021 (neděle)
svátek má Milena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neuvěřitelné! Kickboxer Václav Sivák se stal mistrem České republiky v klasickém boxu. Budou ho promotéři velkých akcí i nadále přehlížet?

11.12.2020 20:29
Václav Sivák se stal 11. 12. 2020 mistrem ČR v klasickém boxu (FOTO: Facebook Václava Siváka)
Václav Sivák se stal 11. 12. 2020 mistrem ČR v klasickém boxu (FOTO: Facebook Václava Siváka)

Václav Sivák získal titul mistra České republiky v klasickém boxu. Potom, co jednadvacetiletý kickboxer uspěl ve finále světového poháru WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2020, získal další titul, tentokrát na domácí boxerské scéně.

Vynikající boxeři z celé České republiky bojovali tento týden o tituly mistrů ČR v České Lípě v osmi váhových kategoriích.

"Nebude to lehké, protože klasický boxer nejsem, ale dám do toho vše," napsal před začátkem mistrovství na svůj facebookový profil Sivák. To ještě nevěděl, že si odveze z České Lípy pás pro nejlepšího boxera ve váhové kategorii do 69 kilogramů.

Prestižní server FightNews.cz, který přináší aktuality ze světa bojových sportů, na Facebook sdílel zprávu o úspěchu Václava Siváka s poznámkou: "Dostane tenhle supertalent šanci ukázat se i na velkých eventech nebo ho promotéři budou stále přehlížet?"

Podruhé v historii se během mistrovství ČR střetli amatérští boxeři s profesionálními. V každé váhové kategorii mohlo startovat až 16 boxerů. Zápasilo se podle pravidel olympijského boxu. Vítězové MČR se dokonce budou moci probojovat na olympiádu. Olympijský box je disciplína, při které trvá každý zápas jen 3x 3 minuty, což je divácky atraktivnější. Zároveň mají boxeři každý den jeden zápas, vždy navíc ráno probíhá vážení. Během 4 dní tedy odboxují ti nejlepší celých 12 kol.

V loňském roce se Václav Sivák ve svých 20 letech stal mistrem světa organizace WAKO a je světovou kickboxerskou amatérskou jedničkou.

VIDEO

Přečteno: 3296x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Box, SportHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo