romea - logo
20. srpna 2022 (sobota)
svátek má Bernard

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neuvěřitelné! Kickboxer Václav Sivák se stal mistrem České republiky v klasickém boxu. Budou ho promotéři velkých akcí i nadále přehlížet?

11.12.2020 20:29
Václav Sivák se stal 11. 12. 2020 mistrem ČR v klasickém boxu (FOTO: Facebook Václava Siváka)
Václav Sivák se stal 11. 12. 2020 mistrem ČR v klasickém boxu (FOTO: Facebook Václava Siváka)

Václav Sivák získal titul mistra České republiky v klasickém boxu. Potom, co jednadvacetiletý kickboxer uspěl ve finále světového poháru WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2020, získal další titul, tentokrát na domácí boxerské scéně.

Vynikající boxeři z celé České republiky bojovali tento týden o tituly mistrů ČR v České Lípě v osmi váhových kategoriích.

"Nebude to lehké, protože klasický boxer nejsem, ale dám do toho vše," napsal před začátkem mistrovství na svůj facebookový profil Sivák. To ještě nevěděl, že si odveze z České Lípy pás pro nejlepšího boxera ve váhové kategorii do 69 kilogramů.

Prestižní server FightNews.cz, který přináší aktuality ze světa bojových sportů, na Facebook sdílel zprávu o úspěchu Václava Siváka s poznámkou: "Dostane tenhle supertalent šanci ukázat se i na velkých eventech nebo ho promotéři budou stále přehlížet?"

Podruhé v historii se během mistrovství ČR střetli amatérští boxeři s profesionálními. V každé váhové kategorii mohlo startovat až 16 boxerů. Zápasilo se podle pravidel olympijského boxu. Vítězové MČR se dokonce budou moci probojovat na olympiádu. Olympijský box je disciplína, při které trvá každý zápas jen 3x 3 minuty, což je divácky atraktivnější. Zároveň mají boxeři každý den jeden zápas, vždy navíc ráno probíhá vážení. Během 4 dní tedy odboxují ti nejlepší celých 12 kol.

V loňském roce se Václav Sivák ve svých 20 letech stal mistrem světa organizace WAKO a je světovou kickboxerskou amatérskou jedničkou.

VIDEO

Přečteno: 5167x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Box, SportHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo