romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Brad McGregor: Rasismus proti romské menšině mě uráží

Praha, 10.9.2013 11:27, (ROMEA)
Ilustrační mapa osídlení Severní Ameriky
Ilustrační mapa osídlení Severní Ameriky

Kanaďan Brad McGregor přijel do Česka v lednu 2010, aby byl se svou partnerkou, která je z Českých Budějovic a tou dobou dokončovala doktorát na Karlově univerzitě v Praze. Od té doby cestoval z Čech do Kanady a zas zpět. Přechodný pobyt v Praze má až od letošního roku. 

Lidovky.cz: Co vás na Česku nejvíc překvapilo při vaší první návštěvě?

Největším překvapením bylo jazykové omezení. Pro lidi, kteří pocházejí ze Severní Ameriky, není běžné žít v zemi, kde je cizí jazyk dominantní, i když žijí tisíce kilometrů od domova. Pravděpodobně z tohoto důvodu mě nikdy nenapadlo, jak těžké by bylo přizpůsobit se zvykům a tradicím České republiky. Naučit se jazyk -  to je nyní priorita číslo jedna.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE 


brf, lidovky.cz
Přečteno: 1596x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Menšiny, Kultura, KanadaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo