romea - logo
19. listopadu 2019 (úterý)
svátek má Alžběta
Loading
rozšířené vyhledávaní

iDnes.cz: Romové na Toužimsku si zvelebují sídliště, nářadí jim půjčují chalupáři

Dobrá voda, 19.8.2014 10:31, (ROMEA)
Brigáda v Dobré vodě.  Foto k článku: Český západ
Brigáda v Dobré vodě. Foto k článku: Český západ

V sociálně vyloučené lokalitě Dobrá Voda chodí Romové na brigády, v nichž odpracovali již tisíce hodin, a místo, kde žijí, dobrovolně zkrášlují. Na zatím poslední brigádu začátkem srpna přišlo 81 dobrovolníků včetně dětí.Různé aktivity, včetně této, nejen v Dobré vodě organizuje již delší dobu organizace Český západ.

„Přes naši vesnici vede cyklotrasa. Pro cyklisty jsme udělali posezení v altánu. Když turisté projíždějí, tak se na nás všichni usmívají,“ řekla členka romské komunity a pracovnice neziskové organizace Český západ Anna Dunčeková.

Organizace šestým rokem pořádá brigády na zkrášlování obce i okolí. Je tak mimo jiné natřená autobusová zastávka, ozdobená truhlíky s květinami, nové jsou prolézačky na hřišti. Brigádníci také upravili okolí ptačí stezky v katastru Dobré Vody.
Bláto už je minulostí

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

iDnes.cz
Přečteno: 816x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Český západ, Dobrá Voda, Občanská společnostHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo