romea - logo
26. února 2020 (středa)
svátek má Dorota
Loading
rozšířené vyhledávaní

iDnes.cz: Romové na Toužimsku si zvelebují sídliště, nářadí jim půjčují chalupáři

Dobrá voda, 19.8.2014 10:31, (ROMEA)
Brigáda v Dobré vodě.  Foto k článku: Český západ
Brigáda v Dobré vodě. Foto k článku: Český západ

V sociálně vyloučené lokalitě Dobrá Voda chodí Romové na brigády, v nichž odpracovali již tisíce hodin, a místo, kde žijí, dobrovolně zkrášlují. Na zatím poslední brigádu začátkem srpna přišlo 81 dobrovolníků včetně dětí.Různé aktivity, včetně této, nejen v Dobré vodě organizuje již delší dobu organizace Český západ.

„Přes naši vesnici vede cyklotrasa. Pro cyklisty jsme udělali posezení v altánu. Když turisté projíždějí, tak se na nás všichni usmívají,“ řekla členka romské komunity a pracovnice neziskové organizace Český západ Anna Dunčeková.

Organizace šestým rokem pořádá brigády na zkrášlování obce i okolí. Je tak mimo jiné natřená autobusová zastávka, ozdobená truhlíky s květinami, nové jsou prolézačky na hřišti. Brigádníci také upravili okolí ptačí stezky v katastru Dobré Vody.
Bláto už je minulostí

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

iDnes.cz
Přečteno: 823x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Český západ, Dobrá Voda, Občanská společnostHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo