romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Jindřich Šídlo: Jak zbourat prasečák v Letech?

5.8.2016 12:09
Aktivisté během pietního aktu v Letech u Písku: Zbourejte prasečák: Foto: František Kostlán
Aktivisté během pietního aktu v Letech u Písku: Zbourejte prasečák: Foto: František Kostlán

"Lety jsou problém, který lze samozřejmě odkládat donekonečna. Částka na očistnou operaci sice není známa − a v průběhu těch let se volně pohybovala zhruba od 70 milionů až někam k virtuální miliardě −, je ale jisté, že ji vlastně nikdy nelze pořádně "vyúčtovat" nebo porovnat s čímkoliv, co se ocitne na stole jako argument 'kdyby se to radši dalo na…'," píše ve svém komentáři k výrokům ministra kultury Daniela Hermana ohledně vyřešení vepřína v Letech u Písku na serveru iHNed.cz Jindřich Šídlo.

"Mimochodem, kdyby se ve státním rozpočtu odkládalo každý rok, kdy se tyhle debaty vedou, jen 20 milionů, což je v rozpočtu cosi blízkého absolutní nule, možná by dnes už bylo našetřeno. Případně − ano, přistupme chvíli na tu nesmyslnou hru z druhé strany − argument "nejsou peníze" prostě už nemůže platit, pokud erár letos zadotuje Velkou cenu Brna, tuhle superkomerční akci, 90 miliony korun. Za jeden víkend ježdění na motorkách dokola," dodává Šídlo.

Podle komentátora zbourání jednoho prasečáku a postavení nového, kam se firma AGPI přestěhuje, už nikdy nemůže být s vážnou tváří vydáváno za složitý problém. "Možná to kdysi i tak bylo, ale v roce 2016 už prostě ne," píše Jindřich Šídlo a na závěr dodává: "Václav Havel byl před 21 lety prvním (a taky posledním) prezidentem, který do Letů jel. Petr Nečas byl v roce 2012 prvním premiérem, který místo navštívil. Přes všechnu snahu se na Lety nezapomnělo. Už chybí jen poslední krok. Ať tuhle nekonečnou trapnost máme jednou provždy z krku."

Přečteno: 1623x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Lety u Písku, Holocaust, Nacismus, koncentrační táborHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo