romea - logo
1. července 2022 (pátek)
svátek má Jaroslava

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jindřich Šídlo: Jak zbourat prasečák v Letech?

5.8.2016 12:09
Aktivisté během pietního aktu v Letech u Písku: Zbourejte prasečák: Foto: František Kostlán
Aktivisté během pietního aktu v Letech u Písku: Zbourejte prasečák: Foto: František Kostlán

"Lety jsou problém, který lze samozřejmě odkládat donekonečna. Částka na očistnou operaci sice není známa − a v průběhu těch let se volně pohybovala zhruba od 70 milionů až někam k virtuální miliardě −, je ale jisté, že ji vlastně nikdy nelze pořádně "vyúčtovat" nebo porovnat s čímkoliv, co se ocitne na stole jako argument 'kdyby se to radši dalo na…'," píše ve svém komentáři k výrokům ministra kultury Daniela Hermana ohledně vyřešení vepřína v Letech u Písku na serveru iHNed.cz Jindřich Šídlo.

"Mimochodem, kdyby se ve státním rozpočtu odkládalo každý rok, kdy se tyhle debaty vedou, jen 20 milionů, což je v rozpočtu cosi blízkého absolutní nule, možná by dnes už bylo našetřeno. Případně − ano, přistupme chvíli na tu nesmyslnou hru z druhé strany − argument "nejsou peníze" prostě už nemůže platit, pokud erár letos zadotuje Velkou cenu Brna, tuhle superkomerční akci, 90 miliony korun. Za jeden víkend ježdění na motorkách dokola," dodává Šídlo.

Podle komentátora zbourání jednoho prasečáku a postavení nového, kam se firma AGPI přestěhuje, už nikdy nemůže být s vážnou tváří vydáváno za složitý problém. "Možná to kdysi i tak bylo, ale v roce 2016 už prostě ne," píše Jindřich Šídlo a na závěr dodává: "Václav Havel byl před 21 lety prvním (a taky posledním) prezidentem, který do Letů jel. Petr Nečas byl v roce 2012 prvním premiérem, který místo navštívil. Přes všechnu snahu se na Lety nezapomnělo. Už chybí jen poslední krok. Ať tuhle nekonečnou trapnost máme jednou provždy z krku."

Přečteno: 1677x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Lety u Písku, Holocaust, Nacismus, koncentrační táborHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo