romea - logo
21. října 2021 (čtvrtek)
svátek má Brigita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Holomek: Od darebáků se distancuji. Nesouhlasím s tím, aby si Romové dělali pořádek mezi sebou. Od toho máme policii

Praha, 3.4.2014 12:48, (ROMEA)
Karel Holomek  (Foto: Lukáš Houdek)
Karel Holomek (Foto: Lukáš Houdek)

Vyznavači nacistické ideologie na různých místech republiky oznámili, že bude pokračovat další série protiromských pochodů. Zkušenosti z minulých let ukazují, že odpovědné úřady nejsou schopny realizovat účinnou prevenci, která by podobných excesům zabránila. Své vyjádření k tomu poskytl také Karel Holomek.

Předseda nevládní organizace Společenství Romů na Moravě Karel Holomek už několik let ostře kritizuje skutečnost, že vláda i samosprávy měst si neumí s problematikou v této oblasti účinně poradit. "Dovolte několik slov od člověka, který je do těchto událostí vtahován a nevtažen. Dosti často dostávám reakce na moje názory asi tohoto druhu: „Kdybyste byl co k čemu, tak uděláte pořádek mezi těmi svými darebáky, co terorizují ulici!“

Na to odpovídám už dosti dlouho a pořád stejně: „Nejsou to moji darebáci a já se od nich důrazně distancuji. K nastolování pořádku a zákona tu máme policii a platíme si ji!“ A naštvaně dodám: „Až i Vy, Češi – pán Bůh mi odpusť, že používám toto oslovení, protože jsem Čech zrovna jako Rom – si budete mezi sebou dělat pořádek, pak i já tento příkaz vezmu na sebe i mezi Romy," prohlásil Holomek ve svém komentáři.

Celý článek si můžete přečíst ZDE

voj, server Prvnízprávy.cz
Přečteno: 1300x
 

Kam dál:

Štítky:  

Pochod, Rasismus, Soužití, vyjádřeníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo