romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Karel Holomek: Upre Roma!

15.10.2012 11:51, (RESPEKT)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)

Vstávám v 6.00, protože mne čeká náročný den. V mém věku, dříve zvaném kmetský, to nebude žádná sranda.

Nejdříve do kanceláře, kde mám počítač a musím se dovědět, jestli tam není nějaká zpráva, která by mne mohla vybočit z mého programu.

A ovšem, musím si vytisknout tu záruku za podmíněné propuštění Štefana Žigy z výkonu trestu, protože zítra dopoledne mám být u soudního přelíčení v té věci, které se bude konat ve věznici v Horním Slavkově. Protože je to na druhém konci světa a já jsem z Brna, musím jet den dopředu. Jezdím zásadně jen vlakem, autobusem, jen když musím, a jinak pěšky.

Jsem v podstatě dobrodruh. Abych tohle mohl podniknout, musel jsem odjet ze své chalupy zpoza Králického Sněžníku na polských hranicích, kde jsem trávil prázdninový čas se svými vnučkami ve věku od 1 roku do 20 let a jejich matkami, abych následujícího dne byl již brzy ráno v kanceláři v Brně a byl připraven vykonat tu dlouhou cestu.

>>> CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Přečteno: 1255x
 

Kam dál:

Štítky:  

AktivismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo