romea - logo
9. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Drahoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Martin Fendrych: Neonacisté z White Media nastolují témata k diskuzi a souzní s masami a prezidentem. Proti uprchlíkům

14.1.2016 10:15
Titulní stránka neonacistického webu White Media. (FOTO: Romea.cz)
Titulní stránka neonacistického webu White Media. (FOTO: Romea.cz)

Kdo stojí za zveřejněním e-mailové korespondence premiéra Bohuslava Sobotky. Jsou to opravdu neonacisté spojení s rasistickým webem White Media nebo v případu figurují jako prostředníci a objednatel je někdo jiný? Jak závažné je, že neonacisté nastolují téma a stávají se mluvčími mas? Takové a další otázky si klade na serveru Aktuálně.cz komentátor Martin Fendrych.

"Rasisté a xenofobové z White Media náhle souzní s masami. A také s prezidentem a jeho lidmi. Proti uprchlíkům," uvádí na začátku článku Fendrych a pokračuje: "Mnohem horší než prolomení premiérských mailů se jeví to, jak se neonacisté prolomili do veřejného prostoru. Jak „nastolili“ téma, poškodili premiéra, potažmo vládu, ale i to, jak se stávají jakýmisi mluvčími mas, jak s masami souznějí. To je dost velké riziko."

Fendrych také upozorňuje, že náckovský web zřejmě nemá v zásobě žádné maily, které by Sobotku mohly vážně poškodit. "Server totiž v neděli zveřejnil údajně tajný dokument, který měl Sobotkovi přijít a on ho měl poslat dál. Ten však byl rychle odhalen jako podvod. Kdyby měli neonacisté nějaký skutečně výbušný mail proti premiérovi k dispozici, proč by používali podvržený materiál? Proč by raději nevzali ten pravý?" uvádí Martin Fendrych.

Fendrych se zamýšlí také nad tím, kdo může za útokem na Sobotku stát. "Většina neonacistických serverů na Západě je placena z moskevských peněz, fungují jako Putinova rozkladná propaganda. U nás má současný ruský režim silné zázemí. Pokud je někdo v pozadí, může být spojen s Rusy a může pracovat přímo v Česku. Pokus o podstrčení „tajného materiálu“ by tomu nasvědčoval," píše v komentáři na Aktuálně.cz Martin Fendrych.

Přečteno: 1444x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Extremismus, Rasismus, Miloš Zeman, Bohuslav Sobotka, White media, hackerský útok



HLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky







..
romea - logo