romea - logo
22. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Cecílie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Martin Fendrych: Neonacisté z White Media nastolují témata k diskuzi a souzní s masami a prezidentem. Proti uprchlíkům

14.1.2016 10:15
Titulní stránka neonacistického webu White Media. (FOTO: Romea.cz)
Titulní stránka neonacistického webu White Media. (FOTO: Romea.cz)

Kdo stojí za zveřejněním e-mailové korespondence premiéra Bohuslava Sobotky. Jsou to opravdu neonacisté spojení s rasistickým webem White Media nebo v případu figurují jako prostředníci a objednatel je někdo jiný? Jak závažné je, že neonacisté nastolují téma a stávají se mluvčími mas? Takové a další otázky si klade na serveru Aktuálně.cz komentátor Martin Fendrych.

"Rasisté a xenofobové z White Media náhle souzní s masami. A také s prezidentem a jeho lidmi. Proti uprchlíkům," uvádí na začátku článku Fendrych a pokračuje: "Mnohem horší než prolomení premiérských mailů se jeví to, jak se neonacisté prolomili do veřejného prostoru. Jak „nastolili“ téma, poškodili premiéra, potažmo vládu, ale i to, jak se stávají jakýmisi mluvčími mas, jak s masami souznějí. To je dost velké riziko."

Fendrych také upozorňuje, že náckovský web zřejmě nemá v zásobě žádné maily, které by Sobotku mohly vážně poškodit. "Server totiž v neděli zveřejnil údajně tajný dokument, který měl Sobotkovi přijít a on ho měl poslat dál. Ten však byl rychle odhalen jako podvod. Kdyby měli neonacisté nějaký skutečně výbušný mail proti premiérovi k dispozici, proč by používali podvržený materiál? Proč by raději nevzali ten pravý?" uvádí Martin Fendrych.

Fendrych se zamýšlí také nad tím, kdo může za útokem na Sobotku stát. "Většina neonacistických serverů na Západě je placena z moskevských peněz, fungují jako Putinova rozkladná propaganda. U nás má současný ruský režim silné zázemí. Pokud je někdo v pozadí, může být spojen s Rusy a může pracovat přímo v Česku. Pokus o podstrčení „tajného materiálu“ by tomu nasvědčoval," píše v komentáři na Aktuálně.cz Martin Fendrych.

Přečteno: 1423x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Extremismus, Rasismus, Miloš Zeman, Bohuslav Sobotka, White media, hackerský útokHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo