romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Martin Šimáček: Po jistém útlumu je tu návrat extremistických akcí

Praha, 27.8.2013 10:29, (ROMEA)
Martin Šimáček, bývalý ředitel Agentury pro sociální začleňování.   Foto: Lukáš Houdek
Martin Šimáček, bývalý ředitel Agentury pro sociální začleňování. Foto: Lukáš Houdek

Osm měst a asi 1500 lidí – podoba protiromských demonstrací v Česku. Odehrálo se o víkendu něco, z čeho je třeba mít strach? Také na to se ptal moderátor Martin Veselovský Martina Šimáčka, ředitele Agentury pro sociální začleňování v pořadu ČRo Radiožurnál Dvacet minut Radiožurnálu.

AUDIO


Zdroj: ČRo Radiožurnál

„Procházel jsem reakce po víkendových událostech. Neonacisté je hodnotí velmi kladně. Říkají - je to velmi dobře, podařilo se nám v Ostravě po velice dlouhé době udělat skutečně velkou akci s velkým dopadem na veřejnost,“ řekl Martin Šimáček v úvodu rozhovoru.

„Po jistém útlumu, který jsme zažili před dvěma třemi lety, je tu návrat extremistických akcí,“ dodává. Zároveň upozorňuje, že jde o akce plánované a také následně vyhodnocované. "Je tady aktivita, která je řízená, organizovaná, která má svoje hodnocení a pravděpodobně přípravu dopředu, znovu další," řekl Martin Šimáček.

Netroufá si sice hodnotit, zda v Ostravě neselhala policie, ale současně připouští, že policisté by měli mít lepší informace. "Pravděpodobně budeme potřebovat napříště, aby policisté měli v rámci monitoringu lepší informace o tom, kde dojde k nějaké koordinaci nebo koncentraci těch aktivit, to znamená,“ domnívá se Martin Šimáček, podle kterého by si podobné akce zasloužily lepší spolupráci obcí a policie.

ryz, Český rozhlas - Radiožurnál
Přečteno: 941x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Extremismus, Rasismus, Pochod, Demonstrace, AudioHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo