romea - logo
19. září 2019 (čtvrtek)
svátek má Zita
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ministr Dienstbier zahájil důležitou odbornou konferenci o sociálním bydlení

20.9.2016 11:20
foto: www.vlada.cz
foto: www.vlada.cz

V budově Úřadu vlády ČR se v pátek 16. září konala odborná konference s názvem „Sociální bydlení: sdílení zkušeností z praxe a připravovaná legislativa“. Akce se zúčastnili představitelé organizací zabývajících se sociálním bydlením, sociální pracovníci a experti z akademických kruhů.

Diskutovalo se o zkušenostech a praktických problémech a přítomní byli též seznámeni s aktuálně připravovanými legislativními změnami. "Konferenci vnímám jako technickou debatu o plánovaném zákonně o sociálním bydlení. Nyní je zákon v připomínkovém řízení, je důležité aby byl všem aktérům srozumitelný," přiblížil pro náš web Jan Milota z platformy o sociálním bydlení. Konferenci pořádal Odbor pro sociální začleňování spadající do gesce ministra Jiřího Dienstbiera, který je spolugestorem připravovaného zákona o sociálním bydlení. Ministr konferenci osobně zahájil.

„Sociální bydlení je klíčovým nástrojem v oblasti sociálního začleňování. Stávající vláda si je vědoma nezbytnosti legislativního ukotvení tohoto jevu, proto již byla schválena Koncepce sociálního bydlení a intenzivně probíhají jednání na podobě zákona o sociálním bydlení. (...) Věřím, že přijetí zákona řadu výše uvedených překážek odstraní. Pro jeho úspěch v praxi budou klíčové také vaše zkušenosti," uvedl ministr.

Zástupci Agentury představili v rámci semináře představili účastníkům záměr Tematické sítě pro sociální bydlení. Jejím účelem má být umožnit komunikaci a vyměňovat si praktické zkušenosti na všech úrovních, od místní po resortní. Vedle praktických informací o připravovaném zákonu o sociálním bydlení poskytla Agentura společně se zástupci Ministerstvem práce a sociálních věcí i přítomným posluchačům informace o pilotních projektech ministerstva.

Program se dále zaměřil na aktuální úkoly při řešení problémů bydlení sociálně vyloučených a poskytování dávek na bydlení. Účastníci semináře se také detailně obeznámili s jedním z prvních inovativních projektů v sociálním bydlení – brněnským projektem Rapid Rehousing.

Přečteno: 1063x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Vláda, Jiří Dienstbier, sociální bydlení, Bydlení, Domácí, KonferenceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo