romea - logo
26. listopadu 2020 (čtvrtek)
svátek má Artur

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ministr Dienstbier zahájil důležitou odbornou konferenci o sociálním bydlení

20.9.2016 11:20
foto: www.vlada.cz
foto: www.vlada.cz

V budově Úřadu vlády ČR se v pátek 16. září konala odborná konference s názvem „Sociální bydlení: sdílení zkušeností z praxe a připravovaná legislativa“. Akce se zúčastnili představitelé organizací zabývajících se sociálním bydlením, sociální pracovníci a experti z akademických kruhů.

Diskutovalo se o zkušenostech a praktických problémech a přítomní byli též seznámeni s aktuálně připravovanými legislativními změnami. "Konferenci vnímám jako technickou debatu o plánovaném zákonně o sociálním bydlení. Nyní je zákon v připomínkovém řízení, je důležité aby byl všem aktérům srozumitelný," přiblížil pro náš web Jan Milota z platformy o sociálním bydlení. Konferenci pořádal Odbor pro sociální začleňování spadající do gesce ministra Jiřího Dienstbiera, který je spolugestorem připravovaného zákona o sociálním bydlení. Ministr konferenci osobně zahájil.

„Sociální bydlení je klíčovým nástrojem v oblasti sociálního začleňování. Stávající vláda si je vědoma nezbytnosti legislativního ukotvení tohoto jevu, proto již byla schválena Koncepce sociálního bydlení a intenzivně probíhají jednání na podobě zákona o sociálním bydlení. (...) Věřím, že přijetí zákona řadu výše uvedených překážek odstraní. Pro jeho úspěch v praxi budou klíčové také vaše zkušenosti," uvedl ministr.

Zástupci Agentury představili v rámci semináře představili účastníkům záměr Tematické sítě pro sociální bydlení. Jejím účelem má být umožnit komunikaci a vyměňovat si praktické zkušenosti na všech úrovních, od místní po resortní. Vedle praktických informací o připravovaném zákonu o sociálním bydlení poskytla Agentura společně se zástupci Ministerstvem práce a sociálních věcí i přítomným posluchačům informace o pilotních projektech ministerstva.

Program se dále zaměřil na aktuální úkoly při řešení problémů bydlení sociálně vyloučených a poskytování dávek na bydlení. Účastníci semináře se také detailně obeznámili s jedním z prvních inovativních projektů v sociálním bydlení – brněnským projektem Rapid Rehousing.

Přečteno: 1091x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Vláda, Jiří Dienstbier, sociální bydlení, Bydlení, Domácí, KonferenceHLAVNÍ ZPRÁVY

Emil Ščuka a Jan Rusenko promluvili 25. listopadu 1989 ke statisícovému zástupu v Praze na Letné. Prostřednictvím televizních kamer také oslovili většinu domácností. Na letenské pláni současně romská skupina rozvinula romskou vlajku a mohutný dav skandoval „Ať žijí Romové“.  (FOTO: Archiv Romea.cz)

videoRomové a Sametová revoluce v roce 1989. 800 tisíc lidí na Letné skandovalo "Ať žijí Romové"

Praha, 17.11.2020 0:01, (ROMEA)
17. 11. 1989 začal v tehdejší Československé socialistické republice pád totalitního režimu Jakým způsobem se do tzv. Sametové revoluce zapojili Romové? Víte o tom, že 25. listopadu 1989 skandovalo 800 tisíc lidí na Letenské pláni „Ať žijí Romové“? Připomeňme si to článkem, který server Romea.cz poprvé publikoval v roce 2014.
 celý článek

Radek Laci (FOTO: Petr Zewlak Vrabec), (ZDROJ: Romano Voďi)

videoRadek Laci: Romské děti v dětských domovech vyrůstají jako Češi

13.11.2020 21:00
Nedostatek techniky pro on-line výuku, padající wifi připojení a taky chybějící personál. Epidemie koronaviru zasáhla výrazně taky do chodu dětských domovů v Česku. „Ve většině z nich chybí počítače, aby se tam děti mohly bez problémů zapojit do on-line výuky. Stát na tato zařízení zapomněl. Dětským domovům chybí informace od vlády, jak v současné situaci postupovat,“ upozorňuje v rozhovoru pro Romea TV Radek Laci, osobní trenér a taky spoluzakladatel organizace Vteřina poté, která pomáhá dětem z dětských domovů. 
 celý článek

Lajos ‘Paci‘ Balogh (FOTO: Facebook Roma Press Center)

Významný romský aktivista, hudebník a spoluzakladatel Dikh TV Lajos ‘Paci‘ Balogh podlehl nemoci COVID-19

13.11.2020 18:35
Na začátku listopadu podlehl nemoci COVID-19 Lajos ‘Paci‘ Balogh, politik, muzikant a aktivista, který se věnoval zlepšení situace Romů v Maďarsku. Nizozemská novinářka Roos van Hennekelder, která žije v Maďarsku v nekrologu připomíná, co vše Balogh udělal pro Romy v Maďarsku. Baloghovi bylo 28 let.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo