romea - logo
12. prosince 2019 (čtvrtek)
svátek má Simona
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ministr Dienstbier zahájil důležitou odbornou konferenci o sociálním bydlení

20.9.2016 11:20
foto: www.vlada.cz
foto: www.vlada.cz

V budově Úřadu vlády ČR se v pátek 16. září konala odborná konference s názvem „Sociální bydlení: sdílení zkušeností z praxe a připravovaná legislativa“. Akce se zúčastnili představitelé organizací zabývajících se sociálním bydlením, sociální pracovníci a experti z akademických kruhů.

Diskutovalo se o zkušenostech a praktických problémech a přítomní byli též seznámeni s aktuálně připravovanými legislativními změnami. "Konferenci vnímám jako technickou debatu o plánovaném zákonně o sociálním bydlení. Nyní je zákon v připomínkovém řízení, je důležité aby byl všem aktérům srozumitelný," přiblížil pro náš web Jan Milota z platformy o sociálním bydlení. Konferenci pořádal Odbor pro sociální začleňování spadající do gesce ministra Jiřího Dienstbiera, který je spolugestorem připravovaného zákona o sociálním bydlení. Ministr konferenci osobně zahájil.

„Sociální bydlení je klíčovým nástrojem v oblasti sociálního začleňování. Stávající vláda si je vědoma nezbytnosti legislativního ukotvení tohoto jevu, proto již byla schválena Koncepce sociálního bydlení a intenzivně probíhají jednání na podobě zákona o sociálním bydlení. (...) Věřím, že přijetí zákona řadu výše uvedených překážek odstraní. Pro jeho úspěch v praxi budou klíčové také vaše zkušenosti," uvedl ministr.

Zástupci Agentury představili v rámci semináře představili účastníkům záměr Tematické sítě pro sociální bydlení. Jejím účelem má být umožnit komunikaci a vyměňovat si praktické zkušenosti na všech úrovních, od místní po resortní. Vedle praktických informací o připravovaném zákonu o sociálním bydlení poskytla Agentura společně se zástupci Ministerstvem práce a sociálních věcí i přítomným posluchačům informace o pilotních projektech ministerstva.

Program se dále zaměřil na aktuální úkoly při řešení problémů bydlení sociálně vyloučených a poskytování dávek na bydlení. Účastníci semináře se také detailně obeznámili s jedním z prvních inovativních projektů v sociálním bydlení – brněnským projektem Rapid Rehousing.

Přečteno: 1077x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Vláda, Jiří Dienstbier, sociální bydlení, Bydlení, Domácí, KonferenceHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo