romea - logo
5. července 2020 (neděle)
svátek má Státní svátek - Cyril a Metoděj
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ministr Dienstbier zahájil důležitou odbornou konferenci o sociálním bydlení

20.9.2016 11:20
foto: www.vlada.cz
foto: www.vlada.cz

V budově Úřadu vlády ČR se v pátek 16. září konala odborná konference s názvem „Sociální bydlení: sdílení zkušeností z praxe a připravovaná legislativa“. Akce se zúčastnili představitelé organizací zabývajících se sociálním bydlením, sociální pracovníci a experti z akademických kruhů.

Diskutovalo se o zkušenostech a praktických problémech a přítomní byli též seznámeni s aktuálně připravovanými legislativními změnami. "Konferenci vnímám jako technickou debatu o plánovaném zákonně o sociálním bydlení. Nyní je zákon v připomínkovém řízení, je důležité aby byl všem aktérům srozumitelný," přiblížil pro náš web Jan Milota z platformy o sociálním bydlení. Konferenci pořádal Odbor pro sociální začleňování spadající do gesce ministra Jiřího Dienstbiera, který je spolugestorem připravovaného zákona o sociálním bydlení. Ministr konferenci osobně zahájil.

„Sociální bydlení je klíčovým nástrojem v oblasti sociálního začleňování. Stávající vláda si je vědoma nezbytnosti legislativního ukotvení tohoto jevu, proto již byla schválena Koncepce sociálního bydlení a intenzivně probíhají jednání na podobě zákona o sociálním bydlení. (...) Věřím, že přijetí zákona řadu výše uvedených překážek odstraní. Pro jeho úspěch v praxi budou klíčové také vaše zkušenosti," uvedl ministr.

Zástupci Agentury představili v rámci semináře představili účastníkům záměr Tematické sítě pro sociální bydlení. Jejím účelem má být umožnit komunikaci a vyměňovat si praktické zkušenosti na všech úrovních, od místní po resortní. Vedle praktických informací o připravovaném zákonu o sociálním bydlení poskytla Agentura společně se zástupci Ministerstvem práce a sociálních věcí i přítomným posluchačům informace o pilotních projektech ministerstva.

Program se dále zaměřil na aktuální úkoly při řešení problémů bydlení sociálně vyloučených a poskytování dávek na bydlení. Účastníci semináře se také detailně obeznámili s jedním z prvních inovativních projektů v sociálním bydlení – brněnským projektem Rapid Rehousing.

Přečteno: 1089x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Vláda, Jiří Dienstbier, sociální bydlení, Bydlení, Domácí, KonferenceHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo