romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ministr Dienstbier zahájil důležitou odbornou konferenci o sociálním bydlení

20.9.2016 11:20
foto: www.vlada.cz
foto: www.vlada.cz

V budově Úřadu vlády ČR se v pátek 16. září konala odborná konference s názvem „Sociální bydlení: sdílení zkušeností z praxe a připravovaná legislativa“. Akce se zúčastnili představitelé organizací zabývajících se sociálním bydlením, sociální pracovníci a experti z akademických kruhů.

Diskutovalo se o zkušenostech a praktických problémech a přítomní byli též seznámeni s aktuálně připravovanými legislativními změnami. "Konferenci vnímám jako technickou debatu o plánovaném zákonně o sociálním bydlení. Nyní je zákon v připomínkovém řízení, je důležité aby byl všem aktérům srozumitelný," přiblížil pro náš web Jan Milota z platformy o sociálním bydlení. Konferenci pořádal Odbor pro sociální začleňování spadající do gesce ministra Jiřího Dienstbiera, který je spolugestorem připravovaného zákona o sociálním bydlení. Ministr konferenci osobně zahájil.

„Sociální bydlení je klíčovým nástrojem v oblasti sociálního začleňování. Stávající vláda si je vědoma nezbytnosti legislativního ukotvení tohoto jevu, proto již byla schválena Koncepce sociálního bydlení a intenzivně probíhají jednání na podobě zákona o sociálním bydlení. (...) Věřím, že přijetí zákona řadu výše uvedených překážek odstraní. Pro jeho úspěch v praxi budou klíčové také vaše zkušenosti," uvedl ministr.

Zástupci Agentury představili v rámci semináře představili účastníkům záměr Tematické sítě pro sociální bydlení. Jejím účelem má být umožnit komunikaci a vyměňovat si praktické zkušenosti na všech úrovních, od místní po resortní. Vedle praktických informací o připravovaném zákonu o sociálním bydlení poskytla Agentura společně se zástupci Ministerstvem práce a sociálních věcí i přítomným posluchačům informace o pilotních projektech ministerstva.

Program se dále zaměřil na aktuální úkoly při řešení problémů bydlení sociálně vyloučených a poskytování dávek na bydlení. Účastníci semináře se také detailně obeznámili s jedním z prvních inovativních projektů v sociálním bydlení – brněnským projektem Rapid Rehousing.

Přečteno: 1125x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Vláda, Jiří Dienstbier, sociální bydlení, Bydlení, Domácí, KonferenceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo