romea - logo
17. října 2021 (neděle)
svátek má Hedvika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Monika Šimůnková podpořila návštěvou rodiče paterčat

Milovice, 13.8.2013 15:17, (ROMEA)
Monika Šimůnková na návštěvě rodičů paterčat
Monika Šimůnková na návštěvě rodičů paterčat

Zmocněnkyně vlády pro lidská práva Monika Šimůnková navštívila v místě jejich bydliště v Milovicích první česká paterčata a jejich rodiče. Osobní návštěvou a vyjádřením podpory se rozhodla reagovat na řadu nenávistných projevů, které se po narození paterčat objevily ve veřejném prostoru. Uvádí se v tiskové zprávě, kterou server Romea.cz zveřejňuje v plném znění.

Tisková zpráva ze dne 13.8. Monika Šimůnková podpořila návštěvou rodiče paterčat

Zmocněnkyně vlády pro lidská práva Monika Šimůnková navštívila v místě jejich bydliště v Milovicích první česká paterčata a jejich rodiče. Osobní návštěvou a vyjádřením podpory se rozhodla reagovat na řadu nenávistných projevů, které se po narození paterčat objevily ve veřejném prostoru.

„Narození paterčat považuji za velmi radostnou zprávu, proto bych očekávala, že reakce na ni budou převážně pozitivní a přející. Bohužel tomu tak nebylo. Tato událost, která je sama o sobě celosvětově unikátní, byla zároveň velkou zkouškou vyspělosti naší společnosti. To, zda jsme v ní obstáli, ať si posoudí každý sám,“ uvedla po návštěvě Monika Šimůnková.

„Původ rodičů se bohužel v řadě případů stal důvodem k odsouzením a negativním projevům. I proto jsem se rozhodla oba rodiče navštívit a vyjádřit jim tímto podporu i důvěru, že velkou zodpovědnost za pět lidských životů a výchovu pěti dětí, které jsou už dnes plnohodnotnými členy naší společnosti, i s potřebnou pomocí okolí zvládnou,“ dodala Šimůnková.

Monika Šimůnková během návštěvy mluvila s oběma rodiči o jejich šťastné, ale i náročné a zodpovědné situaci, ve které se po narození paterčat ocitli. Paní Kiňová uvedla, že zkušenost z výchovy jednoho dítěte byla dobrým základem, ale s paterčaty se to nedá vůbec srovnávat. O péči o pět novorozenců a jedno starší dítě tak rodičům zatím pomáhá jedna pečovatelka, neboť otec dětí chodí během dne do zaměstnání. Město přislíbilo i druhou pečovatelku, ta zatím za paní Kiňovou nedochází.

TZ Moniky Šimůnkové, vládní zmocněnkyně pro lidská práva
Přečteno: 2096x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Monika Šimůnková, Paterčata, XenofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo