romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nenávist k muslimům zvýšila i nenávist k Romům a homosexuálům, tvrdí analýza

9.2.2015 14:59
Zdroj: LA Times
Zdroj: LA Times

Z pilotního průzkumu v rámci celostátní mediální kampaně proti násilí HateFree vyplynulo, že nárůst odporu k muslimům zvýšil také nesnášenlivost vůči Romům a homosexuálům. Autoři průzkumu se při sledování internetové komunikace zaměřili právě na tato tři témata.

„Pařížské události kolem teroristického útoku v redakci Charlie Hebdo výrazně ovlivnily veřejný diskurz na tuzemském webu a sociálních sítích. Debata o muslimech vzrostla více než desetinásobně a výrazně zastřela tradiční takzvanou romskou problematiku. Ta navíc zaznamenala téměř patnáctiprocentní propad. Zároveň v novém roce výrazně vzrostl počet diskuzí na téma židovství a křesťanství, jež paradoxně předčily počet těchto diskuzí z času Vánoc. Jinými slovy, teroristická akce dokázala zvýšit náš zájem o náboženská témata mnohem víc než největší křesťanské svátky,“ uvádí průzkum.

Celý článek si přečtěte zde.

bau, HateFree
Přečteno: 2126x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Internet, diskuse, Romové, homosexualita, muslimové, AnalýzaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo