romea - logo
14. prosince 2019 (sobota)
svátek má Lýdie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nenávist k muslimům zvýšila i nenávist k Romům a homosexuálům, tvrdí analýza

9.2.2015 14:59
Zdroj: LA Times
Zdroj: LA Times

Z pilotního průzkumu v rámci celostátní mediální kampaně proti násilí HateFree vyplynulo, že nárůst odporu k muslimům zvýšil také nesnášenlivost vůči Romům a homosexuálům. Autoři průzkumu se při sledování internetové komunikace zaměřili právě na tato tři témata.

„Pařížské události kolem teroristického útoku v redakci Charlie Hebdo výrazně ovlivnily veřejný diskurz na tuzemském webu a sociálních sítích. Debata o muslimech vzrostla více než desetinásobně a výrazně zastřela tradiční takzvanou romskou problematiku. Ta navíc zaznamenala téměř patnáctiprocentní propad. Zároveň v novém roce výrazně vzrostl počet diskuzí na téma židovství a křesťanství, jež paradoxně předčily počet těchto diskuzí z času Vánoc. Jinými slovy, teroristická akce dokázala zvýšit náš zájem o náboženská témata mnohem víc než největší křesťanské svátky,“ uvádí průzkum.

Celý článek si přečtěte zde.

bau, HateFree
Přečteno: 2112x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Internet, diskuse, Romové, homosexualita, muslimové, AnalýzaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo