romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Novinky.cz: Adopce v cizině pomáhá desítkám romských sirotků

24.9.2013 11:41, (ROMEA.CZ)
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Romští sirotci mají mnohem větší potíž najít si v České republice náhradní rodinu než ostatní děti. Přitom s výchovou českých Romů v cizině problémy nemají, adopce do zahraničí probíhá po desítkách ročně. A to do zemí, jako je Německo, Itálie, Švédsko či třeba Dánsko.

Za poslední roky si v západních zemích našly rodiny stovky romských dětí. V ČR to ale mají malí Romové těžší kvůli zastaralému systému a předsudkům.
O těch ví své Zdeněk Kapitán, ředitel Úřadu mezinárodně-právní ochrany dětí. Úřad mj. zařizuje v zahraničí náhradní rodinnou péči, která je mezinárodně uznávaná jako nejlepší, či spíše méně škodlivá než v České republice mimořádně rozbujelá ústavní péče.

Celý článek čtěte zde

Novinky.cz
Přečteno: 743x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

AdopceHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo