romea - logo
15. ledna 2021 (pátek)
svátek má Alice

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Novinky.cz: Adopce v cizině pomáhá desítkám romských sirotků

24.9.2013 11:41, (ROMEA.CZ)
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Romští sirotci mají mnohem větší potíž najít si v České republice náhradní rodinu než ostatní děti. Přitom s výchovou českých Romů v cizině problémy nemají, adopce do zahraničí probíhá po desítkách ročně. A to do zemí, jako je Německo, Itálie, Švédsko či třeba Dánsko.

Za poslední roky si v západních zemích našly rodiny stovky romských dětí. V ČR to ale mají malí Romové těžší kvůli zastaralému systému a předsudkům.
O těch ví své Zdeněk Kapitán, ředitel Úřadu mezinárodně-právní ochrany dětí. Úřad mj. zařizuje v zahraničí náhradní rodinnou péči, která je mezinárodně uznávaná jako nejlepší, či spíše méně škodlivá než v České republice mimořádně rozbujelá ústavní péče.

Celý článek čtěte zde

Novinky.cz
Přečteno: 744x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

AdopceHLAVNÍ ZPRÁVY

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Ilustrační FOTO: Petr Zewlakk Vrabec

Renata Berkyová: Jak na dějiny Romů ve výuce

12.1.2021 15:05
Romská menšina je jednou z nejpočetnějších menšin žijících v ČR po staletí. Také proto by poznávání romské kultury, jazyka a dějin, které jsou neoddělitelně spjaty s českou historií, mělo být v rámci dalšího vzdělávání žáků a studentů samozřejmostí.
 celý článek

Lucie Lucassen (FOTO: archiv Lucie Lucassen)

Lucie Lucassen: Pomáhat druhým mi dává smysl. Jednou si adoptuji romské dítě z dětského domova

12.1.2021 12:08
Vyrostla v rodině pěstounů a dlouho si nechtěla své romství přiznat. Když ale začala pracovat v jedné z největších romských neziskových organizací v Česku a poznala tak Romy zblízka, vyrovnala se i ona sama se svojí identitou a začala se zajímat o romskou historii.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo