romea - logo
18. ledna 2020 (sobota)
svátek má Vladislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Novinky.cz: Salesiáni v Teplicích opět otevírají pro děti předškolní kluby

Teplice, 29.8.2014 13:50, (ROMEA)
Ladislav Nádvorník, ředitel Salesiánského střediska Štěpána Trochty v Teplicích, po převzetí ceny Gipsy spirit.   (Foto: Jan Čonka)
Ladislav Nádvorník, ředitel Salesiánského střediska Štěpána Trochty v Teplicích, po převzetí ceny Gipsy spirit. (Foto: Jan Čonka)

Předškolák a Motýlek, to jsou kluby pro předškolní děti v teplických Trnovanech a Proseticích, kde se na vstup do základní školy připravují děti, které školku nikdy nenavštěvovaly. Oba kluby provozuje v rámci projektu Hrajeme si a učíme Salesiánské středisko Štěpána Trochty – dům dětí a mládeže. Informuje o tom server Novinky.cz.

Od nového školního roku bude činnost obou předškolních klubů úspěšně pokračovat a středisko přijímá nové přihlášky. Rodiče dětí tak stále mohou přihlásit své děti do předškolního vzdělávání jak ve středisku v Proseticích, tak v Trnovanech. Program je zaměřen na děti ze sociálně znevýhodněných rodin a lokalit.

„Středisko má i zkušené romské terénní pracovnice a to pomáhá. Díky programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR na podporu integrace romské komunity pro rok 2014 a díky podpoře Nadace Karla Janečka se nám podařilo rozšířit předškolní klub na tři dopoledne v týdnu, což se pozitivně projevilo na obsahu a kvalitě vzdělávání. Od nastávajícího nového školního roku budou oba naše předškolní kluby úspěšně pokračovat ve své činnosti,“ uvedla ředitelka salesiánského střediska Vendulka Drobná.

CELÝ ČLÁNEK JE K DISPOZICI ZDE

Novinky.cz
Přečteno: 709x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Děti, Vzdělávání, Salesiánské středisko mládežeHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo