romea - logo
23. října 2019 (středa)
svátek má Teodor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nový videoklip "Tohle je Brno" vyvolává rasistické reakce

Brno, 11.7.2013 10:55, (ROMEA)
Zpěvačka Mária Bikárová ve videoklipu
Zpěvačka Mária Bikárová ve videoklipu " Tohle je Brno" (Zdroj: youtube.com)

Nový videoklip před pár dny vznikl o jihomoravské metropoli. Za uplynulé tři dny si ho na serveru YouTube pustilo přes 145 tisíc lidí. Klip s názvem Tohle je Brno vytvořili lidé z webu Prigl.cz a pěvecké duo je “česko-romské”. Vystupuje zde mladá zpěvačka Mária Bikárová a Tommy Haze, alias rapper Řáhola z kapely Dew Town Dogz. Videoklip vyvolal velké množství reakcí, mezi nimiž je mnoho rasistických. Vystupují v něm totiž i místní Romové v podstatě jako součást Brna a to komentujícím vadí zřejmě nejvíce.

"Brno není jen Špilberk, Petrov a McDonald's na náměstí Svobody. Ukazujeme město hezké i škaredé. Chceme, aby se skladba stala hymnou města," uvedl vydavatel webu Prigl.cz a producent klipu v jednom Jakub Ryška pro iDnes.cz. Momentálně jsou pod videoklipem téměř dva tisíce komentářů z nichž významnou část tvoří ty rasistické.

Jiří Šilhan: doufám že ty "cikánský hlasy" brzo uhasnou !!!

Hovnodemon: Už je opravdu těžké být vlastenec když "národ" by měl držet při sobě a tady to funguje tak že tohle přijímáme jako kdyby jsme sami nejradši byli jak tahle zvěř. Národe probuď se!!

Vit Michna: Místo toho aby ste je nahrnuli někam do komory.. třeba plynový, tak se sněma ještě chvalte.. Brno vypadá jak nějaký cigánský ghetto.. lol :)

La Trix: Nesnáším cikány,a hlavně ty co žijou jak zvířaty dobře přiznám se jestli je rasismus nenávidět tuhle parazitujicí špínu tak jsem asi rasista,jsem snad jedinej kdo chce mít klid v ulicích ?

"V Brně se mísí všemožný rasy a z týhle mísy vznikaj' krásy. Z týhle krásy se linou noty, cigánský hlasy a ostrý beaty," to je refrém, který v písni přesvědčivě zpívá Romka Mária Bikárová.

brf, iDnes.cz
Přečteno: 4370x
 

Kam dál:

Štítky:  

Video, Romové, Brno, Rasismus, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo