romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nový videoklip "Tohle je Brno" vyvolává rasistické reakce

Brno, 11.7.2013 10:55, (ROMEA)
Zpěvačka Mária Bikárová ve videoklipu
Zpěvačka Mária Bikárová ve videoklipu " Tohle je Brno" (Zdroj: youtube.com)

Nový videoklip před pár dny vznikl o jihomoravské metropoli. Za uplynulé tři dny si ho na serveru YouTube pustilo přes 145 tisíc lidí. Klip s názvem Tohle je Brno vytvořili lidé z webu Prigl.cz a pěvecké duo je “česko-romské”. Vystupuje zde mladá zpěvačka Mária Bikárová a Tommy Haze, alias rapper Řáhola z kapely Dew Town Dogz. Videoklip vyvolal velké množství reakcí, mezi nimiž je mnoho rasistických. Vystupují v něm totiž i místní Romové v podstatě jako součást Brna a to komentujícím vadí zřejmě nejvíce.

"Brno není jen Špilberk, Petrov a McDonald's na náměstí Svobody. Ukazujeme město hezké i škaredé. Chceme, aby se skladba stala hymnou města," uvedl vydavatel webu Prigl.cz a producent klipu v jednom Jakub Ryška pro iDnes.cz. Momentálně jsou pod videoklipem téměř dva tisíce komentářů z nichž významnou část tvoří ty rasistické.

Jiří Šilhan: doufám že ty "cikánský hlasy" brzo uhasnou !!!

Hovnodemon: Už je opravdu těžké být vlastenec když "národ" by měl držet při sobě a tady to funguje tak že tohle přijímáme jako kdyby jsme sami nejradši byli jak tahle zvěř. Národe probuď se!!

Vit Michna: Místo toho aby ste je nahrnuli někam do komory.. třeba plynový, tak se sněma ještě chvalte.. Brno vypadá jak nějaký cigánský ghetto.. lol :)

La Trix: Nesnáším cikány,a hlavně ty co žijou jak zvířaty dobře přiznám se jestli je rasismus nenávidět tuhle parazitujicí špínu tak jsem asi rasista,jsem snad jedinej kdo chce mít klid v ulicích ?

"V Brně se mísí všemožný rasy a z týhle mísy vznikaj' krásy. Z týhle krásy se linou noty, cigánský hlasy a ostrý beaty," to je refrém, který v písni přesvědčivě zpívá Romka Mária Bikárová.

brf, iDnes.cz
Přečteno: 4677x
 

Kam dál:

Štítky:  

Video, Romové, Brno, Rasismus, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo