romea - logo
16. července 2019 (úterý)
svátek má Luboš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nový videoklip "Tohle je Brno" vyvolává rasistické reakce

Brno, 11.7.2013 10:55, (ROMEA)
Zpěvačka Mária Bikárová ve videoklipu
Zpěvačka Mária Bikárová ve videoklipu " Tohle je Brno" (Zdroj: youtube.com)

Nový videoklip před pár dny vznikl o jihomoravské metropoli. Za uplynulé tři dny si ho na serveru YouTube pustilo přes 145 tisíc lidí. Klip s názvem Tohle je Brno vytvořili lidé z webu Prigl.cz a pěvecké duo je “česko-romské”. Vystupuje zde mladá zpěvačka Mária Bikárová a Tommy Haze, alias rapper Řáhola z kapely Dew Town Dogz. Videoklip vyvolal velké množství reakcí, mezi nimiž je mnoho rasistických. Vystupují v něm totiž i místní Romové v podstatě jako součást Brna a to komentujícím vadí zřejmě nejvíce.

"Brno není jen Špilberk, Petrov a McDonald's na náměstí Svobody. Ukazujeme město hezké i škaredé. Chceme, aby se skladba stala hymnou města," uvedl vydavatel webu Prigl.cz a producent klipu v jednom Jakub Ryška pro iDnes.cz. Momentálně jsou pod videoklipem téměř dva tisíce komentářů z nichž významnou část tvoří ty rasistické.

Jiří Šilhan: doufám že ty "cikánský hlasy" brzo uhasnou !!!

Hovnodemon: Už je opravdu těžké být vlastenec když "národ" by měl držet při sobě a tady to funguje tak že tohle přijímáme jako kdyby jsme sami nejradši byli jak tahle zvěř. Národe probuď se!!

Vit Michna: Místo toho aby ste je nahrnuli někam do komory.. třeba plynový, tak se sněma ještě chvalte.. Brno vypadá jak nějaký cigánský ghetto.. lol :)

La Trix: Nesnáším cikány,a hlavně ty co žijou jak zvířaty dobře přiznám se jestli je rasismus nenávidět tuhle parazitujicí špínu tak jsem asi rasista,jsem snad jedinej kdo chce mít klid v ulicích ?

"V Brně se mísí všemožný rasy a z týhle mísy vznikaj' krásy. Z týhle krásy se linou noty, cigánský hlasy a ostrý beaty," to je refrém, který v písni přesvědčivě zpívá Romka Mária Bikárová.

brf, iDnes.cz
Přečteno: 4342x
 

Kam dál:

Štítky:  

Video, Romové, Brno, Rasismus, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Horváthová (FOTO: Slovo 21)

videoDesetiminutovka Plus: Nemusíme počítat Romy, stačí peníze směřovat přímo do lokalit, říká Lucie Fuková

10.7.2019 19:00
Lucie Fuková, která byla hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus, je absolventkou magisterského studia sociální antropologie na Univerzitě Pardubice. Během studia navštívila na jeden semestr jižní Francii, kde studovala etnologii. V minulosti pracovala na Magistrátu města Pardubice, koordinovala lidskoprávní konference v rámci českého předsednictví při Radě Evropské unie a byla lídryní volební kandidátky v Pardubicích za Stranu zelených. V roce 2006 také absolvovala tříměsíční studijní stáž v Evropské komisi a dnes je členkou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

--ilustrační foto--

Slovensko: Zdravotní stav romských komunit je špatný. Romům pomáhají asistenti osvěty zdraví

10.7.2019 12:08
Romové představují 80 až 95 procent nakažených tuberkulózou a 50 procent nakažených virem hepatitidy A (žloutenka A) z celkového počtu nakažených na Slovensku. Příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony proto realizuje projekt (Zdravé komunity 2A), v jehož rámci se asistenti osvěty zdraví snaží zlepšit situaci v romských komunitách.

 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

Komunitního dne v Chanově se účastnili obyvatelé vsetínských kontejnerů

9.7.2019 12:27
V sobotu 6.7. proběhl v mosteckém Chanově komunitní den, který společně zorganizovali místní Romové a Romky a mostečtí Piráti a Pirátky. Komunitní den začal společným úklidem sídliště, pokračoval programem pro děti a vyvrcholil veřejnou debatou o budoucnosti Chanova. Nabitý program zakončilo promítání filmů s tématikou ochrany přírody a koncert ústecké romské kapely Gypsy Brož.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo