romea - logo
26. září 2020 (sobota)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Podnikatel.cz: Teprve krize ukáže, kdo umí podnikat. Podnikatel romského původu to umí

Lysá nad Labem, 7.6.2013 11:27, (ROMEA)
Milan Horváth
Milan Horváth

Úspěšný romský podnikatel si za svým cílem šel už od dětství. Server Podnikatel.cz nabízíme jeho netradiční a poutavý příběh.

Některé úkoly jsou složitější, než se na první pohled zdají. Článek o romském podnikateli patří mezi ně. Najít Roma, který podniká, se na první pohled nezdálo být vůbec těžké. Vždyť u nás existuje dokonce i Sdružení romských podnikatelů a soukromníků. Povídat si o svém byznysu ale úspěšní romští podnikatelé příliš ochotní nejsou. A důvod? Obavy. Obavy z toho, že jakmile se zákazníci doví, že firma, se kterou spolupracují, patří Romovi, tak odejdou. Nakonec jsem zcela náhodou narazil na romského podnikatele, který je úspěšný a hrdý na to, že je Rom. A obavy některých svých kolegů zcela odmítá. Představujeme pana Milana Horváta.

Milan Horvát je energický muž, který si svou pozici tvrdě vydobyl. Už jako desetiletý kluk si přál být stavařem. V romské komunitě na východě Slovenska, odkud pochází, ale panují jasná a předem daná pravidla, která udává hlava rodiny. Milan má ještě osm dalších sourozenců a otec rozhodl, že na školu půjde pouze jeho starší bratr. Mladý Milan musel nastoupit do práce. Když mu zemřela matka, rozhodl se pro změnu a přestěhoval se stovky kilometrů daleko. Usadil se s přítelkyní v Lysé nad Labem a právě tady se začala rozvíjet jeho slibná budoucnost. "Nastoupil jsem tu jako krmič ve šlechtitelské stanici. Postupně jsem se vypracoval na vedoucího stáje a měl jsem pod sebou 13 lidí a na tehdejší dobu velmi slušný plat. V podniku mi taky umožnili vystudovat, udělal jsem si zemědělskou školu," vypráví na úvod Milan Horvát. Už tehdy prokázal, že má vůdčí, dnešními slovy manažerské, schopnosti. Po 11 letech ale ze stanice odešel. Stále ho to totiž táhlo ke stavařině. Začal s bratrem pracovat v přidružené výrobě místního JZD. To už vlastně byla jakási prvotní forma podnikání. A od té doby je stavebnictví věrný.

Zdeněk Vesecký, Podnikatel.cz
Přečteno: 1522x
 

Kam dál:

Štítky:  

podnikání, Milan Horváth, Lysá nad LabemHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo