romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Podnikatel.cz: Teprve krize ukáže, kdo umí podnikat. Podnikatel romského původu to umí

Lysá nad Labem, 7.6.2013 11:27, (ROMEA)
Milan Horváth
Milan Horváth

Úspěšný romský podnikatel si za svým cílem šel už od dětství. Server Podnikatel.cz nabízíme jeho netradiční a poutavý příběh.

Některé úkoly jsou složitější, než se na první pohled zdají. Článek o romském podnikateli patří mezi ně. Najít Roma, který podniká, se na první pohled nezdálo být vůbec těžké. Vždyť u nás existuje dokonce i Sdružení romských podnikatelů a soukromníků. Povídat si o svém byznysu ale úspěšní romští podnikatelé příliš ochotní nejsou. A důvod? Obavy. Obavy z toho, že jakmile se zákazníci doví, že firma, se kterou spolupracují, patří Romovi, tak odejdou. Nakonec jsem zcela náhodou narazil na romského podnikatele, který je úspěšný a hrdý na to, že je Rom. A obavy některých svých kolegů zcela odmítá. Představujeme pana Milana Horváta.

Milan Horvát je energický muž, který si svou pozici tvrdě vydobyl. Už jako desetiletý kluk si přál být stavařem. V romské komunitě na východě Slovenska, odkud pochází, ale panují jasná a předem daná pravidla, která udává hlava rodiny. Milan má ještě osm dalších sourozenců a otec rozhodl, že na školu půjde pouze jeho starší bratr. Mladý Milan musel nastoupit do práce. Když mu zemřela matka, rozhodl se pro změnu a přestěhoval se stovky kilometrů daleko. Usadil se s přítelkyní v Lysé nad Labem a právě tady se začala rozvíjet jeho slibná budoucnost. "Nastoupil jsem tu jako krmič ve šlechtitelské stanici. Postupně jsem se vypracoval na vedoucího stáje a měl jsem pod sebou 13 lidí a na tehdejší dobu velmi slušný plat. V podniku mi taky umožnili vystudovat, udělal jsem si zemědělskou školu," vypráví na úvod Milan Horvát. Už tehdy prokázal, že má vůdčí, dnešními slovy manažerské, schopnosti. Po 11 letech ale ze stanice odešel. Stále ho to totiž táhlo ke stavařině. Začal s bratrem pracovat v přidružené výrobě místního JZD. To už vlastně byla jakási prvotní forma podnikání. A od té doby je stavebnictví věrný.

Zdeněk Vesecký, Podnikatel.cz
Přečteno: 1511x
 

Kam dál:

Štítky:  

podnikání, Milan Horváth, Lysá nad LabemHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo