romea - logo
13. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ve slovenštině vyšla kniha popisující životy Romů v různých zemích. Česká Romka by polské Romy pobouřila, říká autorka

7.9.2015 11:53
Lidia Ostałowská (FOTO: Kellermannv, Wikia)
Lidia Ostałowská (FOTO: Kellermannv, Wikia)

Na Slovensku vyšla kniha reportáží polské novinářky Lidie Ostałowské „Cigán je cigán“. V knize popisuje životy Romů v různých zemích.

„Pro Romy z Polska je šokující to, že Romka z Česka nosí krátkou sukni, barví si vlasy a ukazuje ramena. Nedodržuje zásady. Nemluvím o počtu – na Slovensku a v Česku jsou v horší situaci, ale tady je rozdíl v kultuře. V Polsku jsou více svázaní tradicemi. V Česku a na Slovensku to už není pravda. Romové mají sociální problém, jsou vyloučení ekonomicky i rasově,“ říká reportérka v rozhovoru pro server mono.sk Ostałowská.

Celý rozhovor si přečtěte zde.

Přečteno: 1632x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Polsko, Romové, Kultura, Knihy, ReportážHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo