romea - logo
26. února 2020 (středa)
svátek má Dorota
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ve slovenštině vyšla kniha popisující životy Romů v různých zemích. Česká Romka by polské Romy pobouřila, říká autorka

7.9.2015 11:53
Lidia Ostałowská (FOTO: Kellermannv, Wikia)
Lidia Ostałowská (FOTO: Kellermannv, Wikia)

Na Slovensku vyšla kniha reportáží polské novinářky Lidie Ostałowské „Cigán je cigán“. V knize popisuje životy Romů v různých zemích.

„Pro Romy z Polska je šokující to, že Romka z Česka nosí krátkou sukni, barví si vlasy a ukazuje ramena. Nedodržuje zásady. Nemluvím o počtu – na Slovensku a v Česku jsou v horší situaci, ale tady je rozdíl v kultuře. V Polsku jsou více svázaní tradicemi. V Česku a na Slovensku to už není pravda. Romové mají sociální problém, jsou vyloučení ekonomicky i rasově,“ říká reportérka v rozhovoru pro server mono.sk Ostałowská.

Celý rozhovor si přečtěte zde.

Přečteno: 1629x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Polsko, Romové, Kultura, Knihy, ReportážHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo