romea - logo
9. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Drahoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Portál Eurofotbal.cz: Homofobii a neonacistické symboly na fotbalovém mistrovství světa disciplinární komise nepotrestala

Brazílie, 30.6.2014 15:43, (ROMEA)
Mistrovství světa ve fotbale - Brazílie 2014.
Mistrovství světa ve fotbale - Brazílie 2014.

Navzdory tomu, že prezident FIFA Sepp Blatter sliboval, že na mistrovství světa v Brazílii nebude tolerována diskriminace, někteří fanoušci na stadionech uráželi homosexuály nebo propagovali neonacistické symboly. FIFA přitom v sobotu uvedla, že žádným z těchto incidentů se disciplinární komise v současnosti nezabývá. "Myslím, že disciplinární komise bere svoji úlohu vážně. Zkoumají vše, co jim je poskytnuto," uvedla mluvčí FIFA Delia Fischerová. Informuje o tom portál Eurofotbal.

Několik podnětů však předala FIFA skupina fanoušků Fare (Football Against Racism in Europe - Fotbal proti rasismu v Evropě), která si stěžovala například na homofobní pokřiky mexických příznivců. FIFA sice tento případ otevřela, ale Mexiko nepotrestala, jelikož nepovažovala pokřiky v tomto kontextu za urážlivé.

Fare zároveň informovala o transparentech s extremistickými symboly, které na zápasy přinesli fanoušci Chorvatska, Německa a Ruska. Přesto se tím disciplinární komise nezabývá.

Skupina Fare spolupracovala během evropského šampionátu v roce 2012 s UEFA. Ta na základě jejích podnětů vyšetřovala několik podobných případů a udělila sankce ve výši nejméně 20 tisíc eur (550 tisíc korun).

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Eurofotbal.cz
Přečteno: 1068x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Fotbal, Sport, Diskriminace, homofobie, Rasismus, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo