romea - logo
7. prosince 2019 (sobota)
svátek má Ambrož
Loading
rozšířené vyhledávaní

Portál Eurofotbal.cz: Homofobii a neonacistické symboly na fotbalovém mistrovství světa disciplinární komise nepotrestala

Brazílie, 30.6.2014 15:43, (ROMEA)
Mistrovství světa ve fotbale - Brazílie 2014.
Mistrovství světa ve fotbale - Brazílie 2014.

Navzdory tomu, že prezident FIFA Sepp Blatter sliboval, že na mistrovství světa v Brazílii nebude tolerována diskriminace, někteří fanoušci na stadionech uráželi homosexuály nebo propagovali neonacistické symboly. FIFA přitom v sobotu uvedla, že žádným z těchto incidentů se disciplinární komise v současnosti nezabývá. "Myslím, že disciplinární komise bere svoji úlohu vážně. Zkoumají vše, co jim je poskytnuto," uvedla mluvčí FIFA Delia Fischerová. Informuje o tom portál Eurofotbal.

Několik podnětů však předala FIFA skupina fanoušků Fare (Football Against Racism in Europe - Fotbal proti rasismu v Evropě), která si stěžovala například na homofobní pokřiky mexických příznivců. FIFA sice tento případ otevřela, ale Mexiko nepotrestala, jelikož nepovažovala pokřiky v tomto kontextu za urážlivé.

Fare zároveň informovala o transparentech s extremistickými symboly, které na zápasy přinesli fanoušci Chorvatska, Německa a Ruska. Přesto se tím disciplinární komise nezabývá.

Skupina Fare spolupracovala během evropského šampionátu v roce 2012 s UEFA. Ta na základě jejích podnětů vyšetřovala několik podobných případů a udělila sankce ve výši nejméně 20 tisíc eur (550 tisíc korun).

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Eurofotbal.cz
Přečteno: 1060x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Fotbal, Sport, Diskriminace, homofobie, Rasismus, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo