romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Příbramské ubytovny neuspěly při kontrole a jsou časovanou bombou

Příbram, 14.8.2013 10:17, (ROMEA)
Ilustrační foto: Hlasování městské rady - Příbram
Ilustrační foto: Hlasování městské rady - Příbram

Kolem příbramských ubytoven se rozvířila diskuse. Provozovatelem ubytoven je firma Stavus, která poskytuje přístřeší zhruba pěti stovkám lidí.

„Je to časovaná bomba," říká místostarosta Příbrami Václav Černý a popisuje nevyhovující podmínky a také to, že někteří obyvatelé odmítají pustit do ubytovny deratizátora. Problémem jsou nejen špatné hygienické podmínky, ale také i počet lidí, které ubytovnu využívají. „Tím, že zde žije kolem pěti stovek sociálně vyloučených obyvatel, tak se může stát, že zde vznikne jakési ghetto," obávají se radní.

„Byli jsme na tyto problémy upozorněni i od provozovatele a provedli jsme kontrolu," dodal místostarosta pro Denik.cz. Na kontrolu dorazili kromě Černého i zástupci úřadu práce, hygiena, zdravotní ústav Středočeského kraje a také romský koordinátor Pavel Čámský.

„Někteří členové komise se při prohlídce zhrozili, v čem se tam bydlí," řekl Černý, který si myslí, že v tomto případě selhaly kontrolní orgány. V budově prý není zajištěna protipožární ochrana a hygienické podmínky jsou alarmující.

„Budu chtít také zatlačit na městskou policii, aby hlídala objekty okolo ubytoven a také se sejít v nejbližší době s firmou Stavus a situaci projednat," uzavřel místostarosta Václav Černý. Zároveň chce město jednat i s cizineckou policií.
brf, Denik.cz
Přečteno: 1543x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Ubytování, ubytovny, Ghetta, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo