romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Příbramské ubytovny neuspěly při kontrole a jsou časovanou bombou

Příbram, 14.8.2013 10:17, (ROMEA)
Ilustrační foto: Hlasování městské rady - Příbram
Ilustrační foto: Hlasování městské rady - Příbram

Kolem příbramských ubytoven se rozvířila diskuse. Provozovatelem ubytoven je firma Stavus, která poskytuje přístřeší zhruba pěti stovkám lidí.

„Je to časovaná bomba," říká místostarosta Příbrami Václav Černý a popisuje nevyhovující podmínky a také to, že někteří obyvatelé odmítají pustit do ubytovny deratizátora. Problémem jsou nejen špatné hygienické podmínky, ale také i počet lidí, které ubytovnu využívají. „Tím, že zde žije kolem pěti stovek sociálně vyloučených obyvatel, tak se může stát, že zde vznikne jakési ghetto," obávají se radní.

„Byli jsme na tyto problémy upozorněni i od provozovatele a provedli jsme kontrolu," dodal místostarosta pro Denik.cz. Na kontrolu dorazili kromě Černého i zástupci úřadu práce, hygiena, zdravotní ústav Středočeského kraje a také romský koordinátor Pavel Čámský.

„Někteří členové komise se při prohlídce zhrozili, v čem se tam bydlí," řekl Černý, který si myslí, že v tomto případě selhaly kontrolní orgány. V budově prý není zajištěna protipožární ochrana a hygienické podmínky jsou alarmující.

„Budu chtít také zatlačit na městskou policii, aby hlídala objekty okolo ubytoven a také se sejít v nejbližší době s firmou Stavus a situaci projednat," uzavřel místostarosta Václav Černý. Zároveň chce město jednat i s cizineckou policií.
brf, Denik.cz
Přečteno: 1619x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Ubytování, ubytovny, Ghetta, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo