romea - logo
30. června 2022 (čtvrtek)
svátek má Šárka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Radio Wave: Moderní park a komunitní centrum sbližuje obyvatele Máje v Českých Budějovicích

České Budějovice, 26.9.2014 10:09, (ROMEA)
Černí bílí, spojme síly - protirasistická akce na sídlišti Máj v Českých Budějovicích.   Foto: Archiv Romea.cz
Černí bílí, spojme síly - protirasistická akce na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Foto: Archiv Romea.cz

Na českobudějovickém sídlišti Máj je po víc než roce od nepokojů klid a mnoho nového. Nedaleko, na území bývalého tankodromu a kasáren, se minulý týden obyvatelům Máje a také vedlejších bytových konglomerací Šumava a Vltava otevřel park Čtyři Dvory. Zvědavé děti po škole zkoumají houpačky a moderní skatepark. Důchodci si mohou zacvičit na posilovacích strojích, maminky s kočárky zajít na kávu do kavárny, která je zapuštěná do krajiny. Na Máji je přístupná i další supermoderní stavba – komunitní centrum Máj. Informuje o tom Radio Wave.

„Určitě, už se to srovnalo, je tady klid,“ hodnotí náladu na sídlišti dva muži sedící v autě mezi paneláky v ulici K. Volfa. Ptám se na to, jaký podle nich bude mít otevření nového parku pro místní účinek. „Stoprocentně pozitivní. Je to zpříjemnění, člověk si má kam jít sednout. Tady totiž široko daleko určitě není kam. A jestli tam bude zimní stadion, jestli tam bude led, tak tam děti budou přes zimu chodit,“ dodává jeden z nich. Hokejové centrum Pouzar, které si jako své poslání stanovilo „bojovat sportem proti drogám, hazardu a šikaně a vrátit mladým lidem chuť ke sportu a aktivnímu trávení volného času“ už vedle parku Čtyři Dvory stojí. (...)

Zpátky na Máj. Sídlištěm prochází hlídka dvou policistů a jejich romského pomocníka. Ptám se, kudy se dostanu k poště, usměvavý muž mě posílá „Volfovkou“, protože ulice nad ní je rozkopaná. Hledám nové komunitní centrum Máj. U zastávky autobusu ho najdu. Velká betonová prosklená budova s chladným minimalistickým designem. Ještě nevypadá úplně dostavěná. V přízemí už ale visí velká cedule Policie.

Následuji po schodišti skupinu mladých Romů. Zastaví se před dveřmi nízkoprahového klubu Oráč, prý otvírá za 13 minut. Kluci tu jsou poprvé a viditelně se těší. Koukají skrz skleněné dveře a křičí, že super, kulečník tam je... .

CELÝ ČLÁNEK SI MŮŽETE PŘEČÍST  ČI POSLECHNOUT ZDE

Radio Wave
Přečteno: 534x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

České Budějovice, Sídliště Máj, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo