romea - logo
25. října 2021 (pondělí)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romští rodiče si uvědomují význam vzdělání svých dětí. V Brně roste zájem o doučování

29.3.2016 16:20
Muzeum romské kultury - doučování dětí. Foto: agentura Weber Shandwick.
Muzeum romské kultury - doučování dětí. Foto: agentura Weber Shandwick.

Každoročně roste zájem brněnských Romů o dlouhodobé doučování dětí. Letos se jich doplňuje vzdělání minimálně 250. Za 12 let prošlo doučováním přes tisíc dětí. To je asi pětina Romů do 18 let v Brně. Podle expertů, kteří s Romy pracují, totiž neplatí mýtus, že vzdělání pro ně není hodnotou. Naopak si romští rodiče přejí, aby se jejich děti ve společnosti dobře uplatnily. Píše o tom server iDNES.cz.

„Romští rodiče si uvědomují význam vzdělání a protože často sami nedokážou svým dětem pomoct či poradit, využívají doučování u nás,“ popisuje Alica Sigmund Heráková z Muzea romské kultury.

Právě tato organizace před dvanácti lety s doučováním začala, dnes už se dovzdělávání dlouhodobě věnují další tři větší neziskovky. Zájem je takový, že děti, ze základních i středních škol, se musí zapisovat do pořadníků a čekat, až na ně přijde řada, protože dobrovolníků je pro tuto službu nedostatek.

Dobrovolníci v Muzeu romské kultury momentálně pomáhají šedesáti dětem. Zdarma je učí kolem čtyřiceti dobrovolníků, většinou studentů a absolventů vysokých škol, převážně pedagogické a filozofické fakulty. Ale muzeum jich shání víc, protože dalších 20 dětí by stálo o vylepšování především češtiny, matematiky a angličtiny.

Větší zájem o vzdělávání zaznamenávají i další tři velké brněnské neziskové organizace pracující s Romy - IQ Roma servis, DROM a zařízení Ratolest s nízkoprahovým centrem Pavlač.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

server iDNES.cz
Přečteno: 1693x
 

Kam dál:

Štítky:  

Doučování, Vzdělávání, BrnoHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo