romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sociolog Stanislav Biler: Nekorektní pravda

Praha, 5.9.2014 10:19, (ROMEA)

Vždy, když zaslechnete úvodní větu "teď budu politicky nekorektní," můžete si být prakticky jistí, že bude následovat nehorázná pitomost, zcela otevřený rasismus, sexismus nebo cokoli, co k nám leze přes ohradu předsudků z minulých staletí - píše na iHned.cz sociolog Stanislav Biler.

Novým obávaným nepřítelem se stala politická korektnost, která se snaží zotročit naši maloměstskou upřímnost a snahu nazývat věci pravými jmény. Na zavedení politické korektnosti, tedy slušnosti, sice nebyl čas, ale o to víc máme energie na její potírání.

Pokud snad někde na západě fungovala snaha o politickou korektnost jako určité zaklínadlo, které se nezpochybňuje, v Česku nám vyrostl posvátný krteček z politické nekorektnosti, navzdory paradoxu, že kde není korektnost, nemůže být ani nekorektnost. Reálně se tak spíše vede spor mezi buranstvím a ještě mnohem větším buranstvím.

Že jsme se v Česku o multikulturní společnost ještě ani neotřeli? Nevadí. Pojďme ji rovnou nenávidět, ať už je to cokoli. Muslimové zde sice skoro nežijí, ale o to víc se jich musíme bát. Dneska chtějí nosit šátek, zítra to může být klidně čepice a pak si vezmou třeba rukavice. Ne, tohle se musí zastavit. Hlavně se v tom moc nebabrat a mezi lidmi nerozlišovat, bolí z toho jenom hlava. Romové by chtěli pracovat? Jsou diskriminovaní? Ale prosím vás, podívejte se do zahraničí.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Stanislav Biler, iHned.cz
Přečteno: 1845x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Politická korektnost, Rasismus, XenofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo