romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

TÝDEN.CZ: Móda inspirována romskou kulturou. Návrhář Pavel Berky

ČR, 12.4.2013 12:29, (ROMEA)
Pavel Berky (foto: Lukáš Houdek)
Pavel Berky (foto: Lukáš Houdek)

Barvy a inspirace romskou kulturou. V takovém duchu se nese kolekce Pavla Berkyho, který se dostal mezi čtveřici nejlepších návrhářů v rámci projektu Shooting Fashion Stars 2013.

Pavel Berky čerpal ze svého původu."Z bohatství romské kultury se snažím vytěžit to podstatné, co v sobě nese. Z prostředí vlastní rodiny, okolí, ve kterém jsem vyrůstal, a míst, která jsem navštívil, čerpám informace, které se stávají klíčovými body při tvoření kolekce. Vyhýbám se stereotypním obrazům této kultury a z tradičního oděvu si beru jen kostry, siluety, které transformuji do současnosti. Inspiraci nacházím v romantické nostalgii a celkovém dojmu z prostředí, ve kterém jsem vyrůstal," říká Pavel Berky, který se netají tím, že se jeho kolekce Coming Out výrazně liší od těch předešlých. "Změnilo se mé směřování, tohle je první projekt, ve které si chci otestovat nový směr, kterým bych se chtěl ubírat," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ.

Jaký je váš nový směr?

Trošku výraznější a trošku osobitější v tématice.

V minulosti jste prozradil, že jste začínal šitím oděvů pro maminku a sestru. Co říkaly na barvy v nové kolekci?

Ano, zakládal jsem si na tom ptát se v prostředí, ve kterém jsem vyrostl, a čerpat z těchto názorů. Barevnost se hodně odvíjí od mé rodiny a od prostředí. Takže si myslím, že se jim barevnost určitě líbí.

VIDEO

TÝDEN.cz
Přečteno: 1149x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Móda, Pavel BerkyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo