romea - logo
27. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ingrid
Loading
rozšířené vyhledávaní

TÝDEN.CZ: Móda inspirována romskou kulturou. Návrhář Pavel Berky

ČR, 12.4.2013 12:29, (ROMEA)
Pavel Berky (foto: Lukáš Houdek)
Pavel Berky (foto: Lukáš Houdek)

Barvy a inspirace romskou kulturou. V takovém duchu se nese kolekce Pavla Berkyho, který se dostal mezi čtveřici nejlepších návrhářů v rámci projektu Shooting Fashion Stars 2013.

Pavel Berky čerpal ze svého původu."Z bohatství romské kultury se snažím vytěžit to podstatné, co v sobě nese. Z prostředí vlastní rodiny, okolí, ve kterém jsem vyrůstal, a míst, která jsem navštívil, čerpám informace, které se stávají klíčovými body při tvoření kolekce. Vyhýbám se stereotypním obrazům této kultury a z tradičního oděvu si beru jen kostry, siluety, které transformuji do současnosti. Inspiraci nacházím v romantické nostalgii a celkovém dojmu z prostředí, ve kterém jsem vyrůstal," říká Pavel Berky, který se netají tím, že se jeho kolekce Coming Out výrazně liší od těch předešlých. "Změnilo se mé směřování, tohle je první projekt, ve které si chci otestovat nový směr, kterým bych se chtěl ubírat," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ.

Jaký je váš nový směr?

Trošku výraznější a trošku osobitější v tématice.

V minulosti jste prozradil, že jste začínal šitím oděvů pro maminku a sestru. Co říkaly na barvy v nové kolekci?

Ano, zakládal jsem si na tom ptát se v prostředí, ve kterém jsem vyrostl, a čerpat z těchto názorů. Barevnost se hodně odvíjí od mé rodiny a od prostředí. Takže si myslím, že se jim barevnost určitě líbí.

VIDEO

TÝDEN.cz
Přečteno: 1104x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Móda, Pavel BerkyHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo