romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Týden.cz: Starostové chtějí mít větší kontrolu dávek na bydlení

Praha, 25.9.2013 12:08, (ROMEA)
Jedna z ostravských ubytoven v Cihelní ulici. Foto: František Kostlán
Jedna z ostravských ubytoven v Cihelní ulici. Foto: František Kostlán

Opětovné zavedení institutu přechodného pobytu, povinnost nájemníků mít při žádosti o trvalý pobyt souhlas majitelů nemovitostí a větší kontrola sociálních dávek - to jsou některé z požadavků, které má skupina starostů na vládu a politiky. Domnívají se, že to pomůže vyřešit problémy sociálně vyloučených lokalit. Informuje o tom server Týden.cz.

Souhrn požadavků dala dohromady skupina starostů z měst, kde se některé z těchto lokalit nacházejí. Ji i představitele dalších obcí spojila takzvaná Výzva starostům 2013, kterou počátkem srpna rozeslali starostové a starostky čtyř severočeských měst a městeček, například Duchcova či Varnsdorfu, svým kolegům po celé republice. Nyní dali dohromady kompletní seznam požadavků.

"Je nezbytné sjednotit praxi v poskytování doplatku na bydlení tak, aby nedocházelo ke zneužívání této dávky. Navrhujeme kontrolu vyplácení doplatku na bydlení do jednoho bytu nebo do jedné obytné místnosti, aby v jedné místnosti fiktivně nebydlely desítky osob," konstatují v něm mimo jiné v narážce na ubytovny pro sociálně slabé, jejichž majitelé zneužívají systém sociálních dávek a převážně romským rodinám účtují i desetitisíce korun za jeden pokoj. Starostové sdružení ve výzvě tak například navrhují sloučení příspěvku na bydlení a doplatku na bydlení do dávky jedné, což prý přinese zlepšení v evidenci i kontrole.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Týden.cz
Přečteno: 727x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sociální vyloučení, Bydlení, ubytovnyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo