romea - logo
9. srpna 2022 (úterý)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

OSN kritizovala nárůst xenofobního chování v Británii

29.6.2016 10:48
Letáky s nápisem
Letáky s nápisem "Odejít z EU, už žádná polská havěť" se objevily po vítězství zastánců Brexitu ve Velké Británii (FOTO: Twitter.com)

Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn naléhá na britské úřady, aby se zasadily o zastavení nárůstu xenofobního chování v Británii, které nastalo po ohlášení výsledků britského referenda. Britští voliči se v něm minulý týden vyslovili pro odchod Británie z Evropské unie.

Představitel OSN dnes prohlásil, že je hluboce znepokojen zprávami o útocích zaměřených na menšinové komunity a cizince v Británii. Obavy ohledně imigrace byly klíčovým faktorem v britském hlasování.

Husajn také vyzval britské úřady, aby stíhaly osoby odpovědné za útoky. Poukázal na to, že rasismus a xenofobie jsou zcela nepřijatelné, a to za jakýchkoli okolností.

Policie zaznamenala od referenda nárůst počtu stížností na projevy nenávisti o 57 procent ve srovnání se stejným obdobím v květnu. Policie také mimo jiné vyšetřuje vandalský útok na polské kulturní centrum v západní části Londýna.

Přečteno: 1202x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

OSN, Británie, XenofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo