romea - logo
9. srpna 2022 (úterý)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Patrik Kroščen přivezl z juniorského mistrovství Evropy tři medaile, dvě stříbrné a jednu bronzovou

21.11.2016 12:45
Třináctiletý Patrik Kroščen z Bohumína (ZDROJ: https://www.mesto-bohumin.cz)
Třináctiletý Patrik Kroščen z Bohumína (ZDROJ: https://www.mesto-bohumin.cz)

Dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili získal na mistrovství Evropy juniorů federace Kong Sao třináctiletý Patrik Kroščen z Bohumína. Uspěl v každé s disciplín, ve kterých startoval. Patrik působí ve Fighting Clubu Ostrava, je žákem ZŠ ČSA v Bohumíně. Informuje o tom server města Bohumín.

Mistrovství Evropy juniorů proběhlo v polském Mikolowě. Patrik Kroščen startoval ve třech disciplínách, a to v sestavách Kata do 16 let, v semi contactu do 45 kg a v mix cumite do 45 kg. V disciplíně Kata Patrikovi utekla ve finále zlatá medaile o pouhou jednu desetinu bodu a získal tedy nakonec stříbrný kov.

V semi contactu si zajistil účast ve finále, když jediným zásahem rozhodl takzvaný rozstřel. "Patrik ve finále narazil na borce z Ukrajiny, se kterým bohužel prohrál o dva body po předchozím velice vyčerpávajícím zápase. I tak je pro nás získané stříbro velmi cenné," uvedl podle webu Patrikův otec.

V disciplíně mix cumite musí závodník zvládnout rovnou tři druhy sportu najednou - judo, grappling, semi contact. Patrik nakonec bojoval o bronzovou medaili a v zápasu o třetí místo si poradil s o dost těžším soupeřem.

"Poděkování směřujeme trenérům Jiřímu Černému, Ivo Chrastinovi, Tomáši Jablonkovi a ostatním členům Fighting club Ostrava, sponzorům Profighters a RSP Invest. V neposlední řadě patří velké poděkování rodině za velkou podporu,“ dodal Patrik Kroščen starší.

Přečteno: 2331x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bohumín, Sport, DětiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo