romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Petr Torák k teroristickému útoku v Londýně: Nesmíme ukázat, že se bojíme

25.3.2017 1:15
Petr Torák
Petr Torák

Podle romského policisty Petra Toráka, který slouží ve městě Peterborough ve Velké Británii, nesmí lidé ukázat terorismu, že se bojí. Uvedl to v rozhovoru pro Český rozhlas.

Teroristický útok se stal ve středu v Londýně, kde útočník najel na mostě Westminster Bridge automobilem do skupiny lidí, pak vystoupil a před Westminsterským palácem pobodal několik lidí, včetně jednoho policisty. Následně byl zastřelen. Zemřely čtyři oběti, zraněno bylo několik desítek lidí. Útočníkem byl identifikován 52letý muslim Khalid Masood, narozen v Kentu na jihovýchodě Anglie, již dříve usvědčený z napadení, včetně těžkého ublížení na zdraví, držení útočných zbraní a narušování veřejného pořádku.

"Všichni jsou šokováni, velice hluboce to jako policisté prožíváme. Policejní federace organizuje sbírku pro rodinu zesnulého policisty, zasíláme i různé vzkazy jeho rodině a přátelům," uvedl v rozhovoru Petr Torák, který sám do sbírky přispěl.

"Názor lidí ve Velké Británii je teď takový, že se nesmíme poddat strachu. Nesmíme ukázat terorismu, že se bojíme. Cítím to stejně, nebudu se žádným způsobem omezovat nebo žít ve strachu," dodal pro Český rozhlas Torák, který podrobně vysvětlil, proč metropolitní policisté nechodí ozbrojeni. Mají pouze pepřový sprej, obušek, pouta a vysílačku. K vybavení policisty patří také neprůstřelná vesta.

"V cambridgeském hrabství, kde pracuji, máme přibližně 1500 policistů, z toho asi 20 nosí zbraň. Dalších možná 100 policistů nosí taser. Kromě takovýchto tragických incidentů se to dá zvládnout beze zbraně," řekl Petr Torák. "Tak někdy v 70. nebo 80 letech došlo k incidentu, kdy ve škole někdo postřílel několik dětí. Vláda poté zakázala nošení krátkých zbraní, a to jak pro osobní účely, tak pro policisty," dodal na závěr policista Petr Torák.

Přečteno: 4462x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Londýn, Terorismus, Extremismus, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo