romea - logo
19. listopadu 2019 (úterý)
svátek má Alžběta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Petr Torák k teroristickému útoku v Londýně: Nesmíme ukázat, že se bojíme

25.3.2017 1:15
Petr Torák
Petr Torák

Podle romského policisty Petra Toráka, který slouží ve městě Peterborough ve Velké Británii, nesmí lidé ukázat terorismu, že se bojí. Uvedl to v rozhovoru pro Český rozhlas.

Teroristický útok se stal ve středu v Londýně, kde útočník najel na mostě Westminster Bridge automobilem do skupiny lidí, pak vystoupil a před Westminsterským palácem pobodal několik lidí, včetně jednoho policisty. Následně byl zastřelen. Zemřely čtyři oběti, zraněno bylo několik desítek lidí. Útočníkem byl identifikován 52letý muslim Khalid Masood, narozen v Kentu na jihovýchodě Anglie, již dříve usvědčený z napadení, včetně těžkého ublížení na zdraví, držení útočných zbraní a narušování veřejného pořádku.

"Všichni jsou šokováni, velice hluboce to jako policisté prožíváme. Policejní federace organizuje sbírku pro rodinu zesnulého policisty, zasíláme i různé vzkazy jeho rodině a přátelům," uvedl v rozhovoru Petr Torák, který sám do sbírky přispěl.

"Názor lidí ve Velké Británii je teď takový, že se nesmíme poddat strachu. Nesmíme ukázat terorismu, že se bojíme. Cítím to stejně, nebudu se žádným způsobem omezovat nebo žít ve strachu," dodal pro Český rozhlas Torák, který podrobně vysvětlil, proč metropolitní policisté nechodí ozbrojeni. Mají pouze pepřový sprej, obušek, pouta a vysílačku. K vybavení policisty patří také neprůstřelná vesta.

"V cambridgeském hrabství, kde pracuji, máme přibližně 1500 policistů, z toho asi 20 nosí zbraň. Dalších možná 100 policistů nosí taser. Kromě takovýchto tragických incidentů se to dá zvládnout beze zbraně," řekl Petr Torák. "Tak někdy v 70. nebo 80 letech došlo k incidentu, kdy ve škole někdo postřílel několik dětí. Vláda poté zakázala nošení krátkých zbraní, a to jak pro osobní účely, tak pro policisty," dodal na závěr policista Petr Torák.

Přečteno: 4406x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Londýn, Terorismus, Extremismus, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo