romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Představitelky Iniciativy Grand pro ROMEA TV: Nemohly jsme nečinně přihlížet v jak nelidských podmínkách žijí romské ženy a jejich děti utíkající před válkou z Ukrajiny

11.6.2022 0:35

Podle zástupkyň brněnské Iniciativy Grand žijí romské matky a jejich děti z Ukrajiny v Brně v nelidských podmínkách a už nebylo možné nečinně přihlížet, jak jim město odmítá pomoci. Uvedli to v rozhovoru pro první romskou internetovou televizi ROMEA TV.

"Je to hrozně nedůstojné a když porovnáte kolik pomoci dostávají bílí uprchlíci z Ukrajiny, tak je to neporovnatelné. Vlastně Romové žádnou pomoc nedostávají," uvedla v rozhovoru Anna Demčuk.

Iniciativu nazvali podle hotelu Grand, který je v blízkosti místa, kam brněnský magistrát přesunul romské ženy a jejich děti prchající z Ukrajiny před válkou.

"Do iniciativy se přidalo hodně lidí z okruhu různých neziskovek, ale i individuální lidé, kteří mají zájem s touto situací něco dělat a začali jsme pomoc romským uprchlíkům koordinovat," uvedla pro ROMEA TV Kristina Studená.

"Někdo začal shánět materiální věci, kočárky, pleny, hygienické potřeby, někdo začal shánět jídlo, další pak řešili zdravotnickou péči. Snažili jsme se zlepšit podmínky tady na místě, a proto jsme dovezli a vymýšleli, že by byla třeba nějaká zástěna, kde by mohlo být sprcha," dodala Studená s tím, že kromě Iniciativy Grand koordinují pomoc s romskou inciativou Berno tým, která pravidelně vozila jídlo už na železniční nádraží a nyní pomáhá Romkám ve stanech v blízkosti Grandu.

Romské ženy a jejich děti, kteří utíkají před válkou na Ukrajině, přesunul brněnský magistrát na konci minulého týdne od železničního nádraží, kde v posledních týdnech přebývali. Prostor u nádraží, kde byli původně, město také nechalo oplotit.

Přečteno: 890x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Brno, Uprchlíci, Migrace, Rasismus, Diskriminace, segregaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo