romea - logo
28. listopadu 2021 (neděle)
svátek má René

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Předvolební debata České televize: Ústecký kraj

Ústí nad Labem, 26.9.2012 12:28, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Česká televize odvysílá ve čtvrtek 27. září od 21:00 večer na ČT24 přímý přenos předvolební debaty v Ústí nad Labem. V Ústeckém kraji má největší podporu Komunistická strana Čech a Moravy. Podle volebního modelu exkluzivního průzkumu pro Otázky Václava Moravce Speciál agentur SC&C a STEM/MARK ji podporuje 22 procent voličů. Až na druhém místě skončila v jiných krajích favorizovaná sociální demokracie (20,5 procenta), vládní ODS a TOP 09 posbíraly 14,5 procenta, respektive 5,5 procenta hlasů.

Sběr dat proběhl v období od 20. do 22. září 2012. Výzkumu se zúčastnilo 1 070 respondentů. Statistická chyba se u jednotlivých politických stran pohybuje v rozpětí od ± 1,2% do ± 3,8%.

Ve studiu OVM zasedne také strana Severočeši.cz, kterou podporuje 11,5 procent voličů a extremistická Dělnická strana sociální spravedlnosti s podporou čtyř procent dotázaných.

Sedmou nejsilnější stranu regionu představují Národní socialisté - LEV 21 s podporou 3 procent dotázaných následovaní se shodným ziskem 2,5 procenta hlasů: Hnutí PRO! Kraj, Občané městu, město občanům, Strana práv občanů ZEMANOVCI, Nespokojení občané! a Svobodní. Na dvouprocentní hranici stojí Česká pirátská strana a Strana soukromníků ČR.

Do volebního studia OVM Speciál byli pozváni:

  • Oldřich Bubeníček (KSČM)
  • Karola Haasová (TOP09 a Star.)
  • Petr Kotáb (DSSS)
  • Vladislav Raška (ODS)
  • Jana Vaňhová (ČSSD)
  • Jiří Zelenka (Severočeši.cz)

Zveřejněné výsledky průzkumu agentur STEM/MARK a SC&C se výrazně liší od výsledků agentury ppm factum pro Český rozhlas, která sbírala data počátkem září. Podle nich by v kraji vyhrála ČSSD s 21,5 procenty hlasů. Druhá by skončila s 16,2 procenta hlasů KSČM, třetí ODS přisuzuje průzkum 15,1 procenta. Spolu s nimi by se do krajského zastupitelstva dostali i Severočeši.cz a TOP 09. V průzkumu pro Český rozhlas se DSSS vůbec neobjevila.

Do zastupitelstva Ústeckého kraje letos kandiduje 19 uskupení, před čtyřmi lety to bylo o dvě méně. Nejvíce hlasů tehdy získala ČSSD (32,78 procenta). Do zastupitelstva se dostaly také ODS (20,57 procenta), KSČM (18,39 procenta) a Severočeši.cz (13,20 procenta).

ČTK, ryz, Česká televize
Přečteno: 570x
 

Kam dál:

Štítky:  

Volby do zastupitelstev krajů 2012, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo