romea - logo
21. května 2022 (sobota)
svátek má Monika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: „Česko by mělo mít romského zmocněnce pro lidská práva. Mohl by lépe kontrolovat, za co jsou utráceny evropské peníze,“ říká Gabriela Hrabaňová

19.7.2021 15:17

Pozvání do dnešního rozhovoru přijala ředitelka Evropské sítě romských organizací ERGO Network Gabriela Hrabaňová. S moderátorem Patrikem Bangou si povídali například o tom, jak se efektivně čerpají peníze na podporu romské integrace a kdo by měl být jejich kontrolním mechanismem.

„Máme tu milióny peněz z evropských fondů na podporu romské integrace, o kterých ani nevíme, jestli mají správný dopad. Nechceme vytvářet začarovaný kruh romského klientelismu, kdy Romové budou jen příjemci dávek,“ uvádí Gabriela Hrabaňová v rozhovoru pro ROMEA TV.

Podle ní by na efektivitu dotací na romskou integraci mohl dohlížet nově vytvořený post zmocněnce pro romské záležitosti. Ten by měl podle schválené strategie romské integrace do roku 2030 vzniknout do konce příštího roku.

V rozhovoru dále rozebírají, proč čeští politici nemluví o smrti Roma v Teplicích a zda jsou vůbec v Evropském parlamentu čeští poslanci, kteří se staví proti rasismu ve společnosti. Nejen na to vám dnes ve 20:00 odpoví Gabriela Hrabaňová.

AUDIO VERZE NA SPOTIFY

Přečteno: 2178x
 

Kam dál:

Štítky:  

ERGO Network, Romové, Dotace, Evropské fondy, Evropský parlament



HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky







..
romea - logo