romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jindřich Šídlo: Okamura je stejný jako Babiš, nic si nemyslí, jeden den bude prodávat multikulturní společnost a pak bude tvrdit, že v Letech nebyl koncentrák

27.9.2021 13:15

V dnešním rozhovoru bude Patrik Banga s novinářem a politickým komentátorem Jindřichem Šídlem rozebírat letošní volby do poslanecké sněmovny a předvolební kampaně politických stran.

Podle volebních průzkumů stouply preference hnutí SPD – Svoboda a přímá demokracie, které se ve svých kampaních staví proti migrantům a Romům. „Okamura to dokázal podchytit a voliče nahnat k sobě a vychází mu to,“ říká v rozhovoru pro ROMEA TV Šídlo.

Migrace je podle něj jedním z ústředních témat kampaní – kromě SPD ho používá i ANO nebo Sociální demokracie. „Hlavním tématem kampaní je ale Babiš,“ přibližuje Šídlo. Tomia Okamuru a Andreje Babiše podle něj spojuje to, že nemají příliš silných názorů. „Okamura je stejný jako Babiš, nic si nemyslí, jeden den bude prodávat multikulturní společnost a pak bude tvrdit, že v Letech nebyl koncentrák,“ uvedl Šídlo.

Fotografie s romskými dívkami, kterou premiér zveřejnil na sociálních sítích, podle něj souvisí s tím, že za ANO kandiduje jako lídr v Ústeckém kraji. „Přišlo mi to jako něco nového. Nikdy jsem v Česku neviděl tak výraznou fotku s romskými dětmi,“ říká pro ROMEA TV Šídlo.

Místo Romů je podle něj terčem kampaní kromě migrantů sám premiér Babiš. „Dodnes mu nevyrostl žádný silný oponent, jako byl například Klaus k Zemanovi nebo Topolánek k Paroubkovi. Volby tak silnou osobu jako je Andrej Babiš nepřinesou,“ myslí si Šídlo.

Volby do poslanecké sněmovny se budou konat v pátek 8. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 9. října od 8 do 14 hodin.
Přečteno: 1132x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Romové, Uprchlíci, Andrej Babiš, Poslanecká sněmovna, Video, Okamura - popírání romského holocaustu, ANO, Pirátská strana, pietní místo, Holocaust, Politika, Ortel, Neonacismus, nekorektnost, volby 2021HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo