romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: „Podporovat studenty má smysl,“ říká ředitelka Nadace Albatros Jindra Marešová

31.10.2021 18:04

Hostem dnešního Rozhovoru ROMEA TV bude od 20.00 hodin Jindra Marešová, ředitelka Nadace Albatros. Právě s touto organizací dlouhodobě ROMEA, o.p.s. spolupracuje na svém stipendijním programu pro studenty SŠ, VOŠ a VŠ ze sociálně znevýhodněných rodin. ROMEA stipendia poskytuje již šestým rokem - v pátek 22. října podpořila dalších 78 studentů.

„Má to obrovskou cenu. Už šestý rok některé studenty pozoruji. Někteří s naší a vaší podporou úspěšně ukončili střední školu a přihlásili se na vysokou školu,“ říká v rozhovoru pro ROMEA TV Marešová.

Oceňuje také projekt motivačních besed, který vznikl z iniciativy samotných stipendistů. „Stipendisté jezdí na základní školy, které jsou často v sociálně vyloučených lokalitách a ukazují žákům, že podpora existuje a studovat se dá, co vše to může přinést. Ukazují jim cesty, jak být také studentem střední a vysoké školy,“ přibližuje. Počet žádostí o romská stipendia každým rokem stoupá, podle Jindry Marešové však takovou poptávku nemohou pokrýt jen soukromé nadace.

Nadace Albatros kromě stipendií podpořila také projekt Talentify.me, díky kterému se žáci a studenti mohou vzájemně vzdělávat a podporovat se v učení v online prostředí. Základem je myšlenka, že se mladší mohou učit od starších. Součástí projektu je také síť partnerských škol, která usiluje o to, aby se informace o společném vzdělávání dostala k co nejvíce dětem.

„Je to jednoduché. Na webových stránkách talentify.me se student nebo žák musí zaregistrovat a může se ihned do vzdělávacího procesu zapojit. Jedinou podmínkou je potvrzení o studiu. Je to bezpečnostní opatření a lze ho ověřit několika způsoby,“ říká v rozhovoru Jindra Marešová.

Proč Nadace Albatros považuje tuto pomoc studentům za smysluplnou a jakou další pomoc ve vzdělávání poskytuje? Na to se Jindry Marešové zeptá Jarmila Balážová.

LC, brf, th, jab
Přečteno: 850x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Studenti, Vzdělávání, DoučováníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo