romea - logo
15. srpna 2022 (pondělí)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Karel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00

Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.

Podle Kariky však nejchudší lidé v sociálně vyloučených lokalitách nepodléhají současné vlně dezinformací spojených s očkováním proti koronaviru. "Nejchudší lidé opravdu dají na lidi, kterým věří. Spíš střední třída podléhá dezinformacím a potom je šíří. Vůbec bych se neobával, že se nejchudší lidé nebudou chtít dát očkovat, ba naopak," uvedl Karel Karika v rozhovoru s Jarmilou Balážovou.

Karika si myslí, že nejlépe může pomoci všem občanům právě z pozice místostarosty. "Kromě jiného chci přispět i k lepší komunikaci a spolupráci s občany a navázat na práci, kterou jsem předtím dělal jako místostarosta a pověřený starosta. Na rozdíl od toho, co zde bylo doposud zvykem, hodlám pracovat s vizí – ne jako úředník, ale jako někdo zvolený občany, a chci se tedy soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karika

"Mám v úmyslu znovu zavést používání aplikace Lepší místo, chci zapojit občany do participativního rozpočtování a vůbec rozhodování. Moje předchůdkyně toto zuřivě ignorovala a zastupitelstvo si přálo změnu. Další projekty ještě musím projednat s koaličními partnery,“ dodává Karel Karika, v rozhovoru pro ROMEA TV a jako příklad uvádí komunitní centrum pro dospělé, které chce vybudovat v předlickém kostele nebo připomenout v Předlicích kulturní dědictví Jaroslava Foglara a jeho Rychlých šípů.

Přečteno: 1450x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ústí nad Labem, Politika, COVID-19, On-line, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo