romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Snem Štefana Baloga je otevřít gymnázium

1.7.2021 18:10

Do pořadu Desetiminutovka Plus si tentokrát Jarmila Balážová pozvala manažera romského stipendijního programu organizace ROMEA Štefana Baloga. Ten nyní dokončuje studium biologie na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Vzdělání považuje za naprosto zásadní. Právě proto vede v organizaci ROMEA stipendijní program, který pomáhá romským sociálně znevýhodněným studentům.

Balog působil na Úřadě vlády ČR, kde pracoval v sekci lidských práv v Kanceláři Rady vlády pro záležitosti romské menšiny a také na Ministerstvu zdravotnictví. „Práce na Úřadu vlády a Ministerstvu zdravotnictví mi daly znalost toho, jak jednat s úřady a státními institucemi a obrněly mě trpělivostí,“ říká v rozhovoru pro ROMEA TV Štefan Balog.

„Když jsem viděl, čím vším ti studenti musí procházet a jak se musí denně obhajovat, tak mi z očí spadly růžové brýle a začal jsem si uvědomovat, že ti studenti mají problémy, kterým čelí každý den,“ vysvětluje v rozhovoru pro ROMEA TV, proč se rozhodl pracovat pro stipendijní program.

Stále se podle něj stává, že se romští studenti setkávají s pochybnostmi či nedůvěrou. „Jeden náš teď už bývalý stipendista jel před dvěma lety ve vlaku, a když průvodčí ukázal k jízdence slevovou kartičku, nevěřila mu a myslela si, že ji vyrobil na tiskárně,“ přibližuje jeden z příkladů pro ROMEA TV Balog.

Kromě stipendia a další podpory může organizace ROMEA studentům zprostředkovat i odborné stáže. „Máme možnost propojit studenty s budoucími zaměstnavateli. Pokud bude mít student všechny potřebné předpoklady, mohou ho i zaměstnat, “ uvádí v rozhovoru pro ROMEA TV Štefan Balog. Jeho snem je otevřít gymnázium, ve kterém by působil jako ředitel a zároveň vyučoval biologii.

AUDIO VERZE NA SPOTIFY

th, brf, LC, jab
Přečteno: 1287x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Baruvas - Rosteme, Osobnosti, student, ROMEAHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo