romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

František Kostlán: První narozeniny paterčat zatím přinášejí vstřícnost a přejícnost internetových diskutérů

Praha, Milovice, 16.5.2014 12:28, (ROMEA)
První česká paterčata (zleva) Tereza, Michael, Deniel, Martin a Alex s rodiči Alexandrou Kiňovou a Antonínem Kroščenem na snímku ze 14. května 2014. Pět sourozenců z Milovic na Nymbursku oslaví 2. června 2014 jeden rok. (FOTO: ČTK)
První česká paterčata (zleva) Tereza, Michael, Deniel, Martin a Alex s rodiči Alexandrou Kiňovou a Antonínem Kroščenem na snímku ze 14. května 2014. Pět sourozenců z Milovic na Nymbursku oslaví 2. června 2014 jeden rok. (FOTO: ČTK)

Blížící se oslava prvních narozenin paterčat (2. června 2014) zatím v naprosté většině přináší vlnu pochopení a přejícnosti, soudě alespoň podle diskusních příspěvků na našem serveru a naší facebookové stránce. Ale kupodivu i podle diskuse na iDnes.cz.

Vlna nenávisti pominula

V červnu loňského roku jsme psali o tom, že narození paterčat zvedlo vlnu rasismu, nenávisti a závisti. Tato vlna se zaplaťbůh přelila a zbyla po ní jen pachuť ze znechucení, čeho všeho jsou někteří "diskutéři" pod hávem anonymity schopni.

Pod článkem První česká paterčata z Milovic oslaví jeden rok jsme zatím museli vymazat jediný rasistický příspěvek, všechny ostatní se nesou v duchu přání všeho nejlepšího či se podivují na velkou výší nájemného v bytě, který rodina obývá. V diskusích pod našimi články jsme přitom zvyklí na ledasco, včetně rasismu, nenávisti či vyslovené hlouposti.

Obdiv a vstřícnost

Na facebookové stránce organizace ROMEA je to podobné. Více než čtyřicet diskusních příspěvků je přejících, ba obdivných, jak rodina tolik dětí zvládá.

Pouze dva příspěvky jsou hloupé a oba napsal známý podvodník Lukáš Kohout, který na podzim 2011 a na jaře 2012 organizoval protiromské pochody ve Varnsdorfu. (Bližší informace ke Kohoutovi najdete mimo jiné ZDE a ZDE a ZDE a ZDE a ZDE a ZDE a ZDE.)

Kohout na Facebooku k paterčatům doslova píše:

  • Požehnal,bych jim na odchod z ČR
  • Dej jim pánbuh málo roků

kohout-blbost_3.jpg

Slušní lidé se dokáží ozvat

Velmi příznivé jsou i diskusní příspěvky pod reportáží iDnes.cz o životě rodiny, z počátku dubna letošního roku. Ani zde nebývají komentáře k Romům vstřícné, ba právě naopak - někdy se až zdá, že administrátoři iDnes.cz rasistické komentáře vítají, namísto, aby je mazali.

Jak je vidět, slušní lidé se dokáží ozvat, když chtějí. Jde jen o to, aby se z diskusí pod články o Romech nenechali vytlačit primitivy, kteří vidí život černobíle, ale aby vytrvali a přilákali další lidi, kterým jde o věc, nikoli o vybití vlastní frustrace či hlouposti.

Přečteno: 1884x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Paterčata, Internet, Romové, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo