romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Řecko odsoudilo "léčbu Hitlerem a mýdlem"

Soluň/Řecko, 27.2.2015 9:36, (ROMEA)
Poslanci neonacistické strany Zlatý úsvit v řeckém parlamentu (Zdroj: himara.gr)
Poslanci neonacistické strany Zlatý úsvit v řeckém parlamentu (Zdroj: himara.gr)

Řecký soud uložil pacientovi podmíněný trest šesti měsíců vězení s odkladem na tři roky za rasistický výrok vůči lékařce původem z Nigérie.

Podle agentury AP muž slovně napadl ženu na nemocničním příjmu, kam byl převezen s dýchacímu obtížemi. Sedmapadesátiletý muž ze severořeckého města Kozani se choval neurvale hned poté, co 29letou lékařku zahlédl. Řekl jí, že by potřebovala léčbu "Hitlerem a mýdlem" s odkazem na výrobu mycího prostředku z tuku osob vyvražďovaných v koncentračních táborech.

U soudu se muž za svůj výrok omluvil s tvrzením, že nebyl při smyslech. Muže zatkla policie, když opouštěl nemocnici. Rasismus patří v hospodářsky kolabujícím Řecku k výrazným problémům společnosti, která je v posledních letech pod tíhou mohutné migrační vlny.

 

V desetimilionovém Řecku žije několik set tisíc přistěhovalců. Třetí nejsilnější parlamentní stranou v zemi je neonacistický Zlatý úsvit. Desítky členů jeho nejvyššího vedení včetně řady poslanců čelí obvinění ze zločinného spolčení ve vazbě a čeká je soud.

Přečteno: 563x
 

Kam dál:

Štítky:  

Řecko, Zlatý úsvit, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo