romea - logo
19. února 2020 (středa)
svátek má Patrik
Loading
rozšířené vyhledávaní

Robert Tonelli: Romové musí navrhnout vlastního kandidáta na post prezidenta republiky

6.5.2017 12:57
Robert Tonelli
Robert Tonelli

Posledních několika málo dní jsme svědky toho, jak politická nerozvážnost může zahýbat celou politickou scénou. Jsem osoba, která se zajímá o veřejné dění celoplošně, nikoliv jen otázkou lidskoprávní, o které jsem napsal mnoho článků. Není mi proto lhostejné, jak se v ČR bude žít a jaká politická reprezentace bude u moci. Proto moje další reakce na politické dění, nikoliv však v roli politologa ani politika, protože jím nejsem. Chci se pasovat do role občana, který zde žije, má české občanství, romskou národnost a Českou republiku jako vlast a zemi, kterou má rád.

Když jsem pozorně poslouchal a pozoroval dění vládní krize na hradě, uvědomil jsem si jakou nebezpečnou politiku vytváří Miloš Zeman. Pokud jako občan hodnotím kroky a rozhodnutí, které učinila hlava státu od začátku svého volebního období a získaného mandátu, uvědomuji si, jak velmi nebezpečný prezident republiky je. Veřejné názory, které prosazuje na téma islámské migrace, zahraniční politiky ve spojitosti s podporou Ruska, nerespektování určitých mezinárodních dohod a smluv, nebo scestné názory směřující do řad romského etnika. Prezident republiky se nemůže chovat, jako kdyby mu tato zem patřila.

Nechci ani hodnotit situaci, která se odehrála na Hradě v pojetí úmyslné trapné šaškárny, kdy prezident republiky znásilňoval a opovrhoval ústavními zvyklosti a premiérem samotným. Je potřeba na hlavu státu podat ústavní žalobu. Není možné, aby prezident republiky neustále kazil dobrou pověst státu v zahraničí a vytvářel mezinárodní ostudné skandály. Na základě těchto skutečností, zejména v posledních dnech, jsem si uvědomil, jak jsou Romové v této zemi politikou prezidenta ohroženi. Vyzývám vás, abychom důkladně zvážili, komu darujeme svůj volební hlas v nadcházejících parlamentních i prezidentských volbách.

Přišel čas, abychom navrhli svého vlastního kandidáta na post prezidenta republiky. Buďme odpovědní k naším rodinám a dětem, odpovědní k vlasti a zemi, kde žijeme. Nedopusťme, aby naší zem ovládli protievropští populisté, radikální pravicoví extremisté nebo komunisté. Vytvářejme společné hodnoty, stavme naší zemi na prioritách, které jsme budovali i na odpovědnosti nás všech. Česká republika je státem evropským, státem multikulturním, státem hospodářsky a ekonomicky vyspělým. Buďme na to hrdí a milujme svou vlast. Nevolme zlo a politiku, kterou vytváří Miloš Zeman.

Přečteno: 10880x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Politika, Prezident, Česká republika, Volby, Prezidentské volby 2018HLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo