romea - logo
1. dubna 2020 (středa)
svátek má Hugo
Loading
rozšířené vyhledávaní

Robert Tonelli: Romové musí navrhnout vlastního kandidáta na post prezidenta republiky

6.5.2017 12:57
Robert Tonelli
Robert Tonelli

Posledních několika málo dní jsme svědky toho, jak politická nerozvážnost může zahýbat celou politickou scénou. Jsem osoba, která se zajímá o veřejné dění celoplošně, nikoliv jen otázkou lidskoprávní, o které jsem napsal mnoho článků. Není mi proto lhostejné, jak se v ČR bude žít a jaká politická reprezentace bude u moci. Proto moje další reakce na politické dění, nikoliv však v roli politologa ani politika, protože jím nejsem. Chci se pasovat do role občana, který zde žije, má české občanství, romskou národnost a Českou republiku jako vlast a zemi, kterou má rád.

Když jsem pozorně poslouchal a pozoroval dění vládní krize na hradě, uvědomil jsem si jakou nebezpečnou politiku vytváří Miloš Zeman. Pokud jako občan hodnotím kroky a rozhodnutí, které učinila hlava státu od začátku svého volebního období a získaného mandátu, uvědomuji si, jak velmi nebezpečný prezident republiky je. Veřejné názory, které prosazuje na téma islámské migrace, zahraniční politiky ve spojitosti s podporou Ruska, nerespektování určitých mezinárodních dohod a smluv, nebo scestné názory směřující do řad romského etnika. Prezident republiky se nemůže chovat, jako kdyby mu tato zem patřila.

Nechci ani hodnotit situaci, která se odehrála na Hradě v pojetí úmyslné trapné šaškárny, kdy prezident republiky znásilňoval a opovrhoval ústavními zvyklosti a premiérem samotným. Je potřeba na hlavu státu podat ústavní žalobu. Není možné, aby prezident republiky neustále kazil dobrou pověst státu v zahraničí a vytvářel mezinárodní ostudné skandály. Na základě těchto skutečností, zejména v posledních dnech, jsem si uvědomil, jak jsou Romové v této zemi politikou prezidenta ohroženi. Vyzývám vás, abychom důkladně zvážili, komu darujeme svůj volební hlas v nadcházejících parlamentních i prezidentských volbách.

Přišel čas, abychom navrhli svého vlastního kandidáta na post prezidenta republiky. Buďme odpovědní k naším rodinám a dětem, odpovědní k vlasti a zemi, kde žijeme. Nedopusťme, aby naší zem ovládli protievropští populisté, radikální pravicoví extremisté nebo komunisté. Vytvářejme společné hodnoty, stavme naší zemi na prioritách, které jsme budovali i na odpovědnosti nás všech. Česká republika je státem evropským, státem multikulturním, státem hospodářsky a ekonomicky vyspělým. Buďme na to hrdí a milujme svou vlast. Nevolme zlo a politiku, kterou vytváří Miloš Zeman.

Přečteno: 10894x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Politika, Prezident, Česká republika, Volby, Prezidentské volby 2018HLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo