romea - logo
29. června 2022 (středa)
svátek má Petr a Pavel

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

PREMIÉRA: ROMEA TV přináší rozhovor s ředitelem Ara Art. Dnes startuje třídenní on-line akce Romane dživesa

10.12.2020 11:50

Tým ROMEA TV pozval k mikrofonu ředitele organizace, která za akcí stojí, Davida Tišera. 

Tým Ara Art připravil pro zpříjemnění adventního času tři on-line večery plné skvělé romské hudby různých žánrů a zajímavých hostů. Sledovat je můžete od dnešního do sobotního večera na fb stránce organizace vždy od 20.00 hodin. 

Romane dživesa dnes zahájí skupina Le Čhavendar. Kluci z Rokycan, kteří spolu hrají už více než 20 let. Jejich tvorba vychází z tradic špičkových romských hudebníků, kterou obohacují o řadu moderních prvků. Vzniká tak směsice romského folklóru obohaceného o jazz, sambu, salsu či funk.

V pátek vystoupí známé duo Tessie & Vajdis se svým OMERTA týmem. Jejich zatím největší hit "Nechaj hudbu hrať" trhá rekordy a momentálně se pohybuje na 2,5 miliónech zhlédnutí. 
V sobotu se můžete těšit na slovenskou houslistku a interpretku Barboru Botošovou a její band ve stylu World Music a Ethno-Jazz. Barbora Botošová je jedinou romskou primáškou na Slovensku i v Čechách.
 
Celou třídenní online akci budou moderovat sestry Lucie a Mária Bikárovi. Lucie Bikárová je zpěvačka, studentka konzervatoře a finalistka Česko Slovenské SuperStar roku 2020. Mária Bikárová absolvovala konzervatoř, má za sebou několik hitů a nyní účinkuje například v Divadle bez zábradlí a v Městském divadle v Brně. Jak David Tišer v rozhovoru o důvodech konání akce i detailech programu Jarmile Balážové prozradil, moderátorky nejen provedou celou akcí, ale také předvedou své hudební nadání.  
 
 

Přečteno: 593x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ARA ART, Hudba, On-line, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo