romea - logo
22. ledna 2021 (pátek)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

PREMIÉRA: ROMEA TV přináší rozhovor s ředitelem Ara Art. Dnes startuje třídenní on-line akce Romane dživesa

10.12.2020 11:50

Tým ROMEA TV pozval k mikrofonu ředitele organizace, která za akcí stojí, Davida Tišera. 

Tým Ara Art připravil pro zpříjemnění adventního času tři on-line večery plné skvělé romské hudby různých žánrů a zajímavých hostů. Sledovat je můžete od dnešního do sobotního večera na fb stránce organizace vždy od 20.00 hodin. 

Romane dživesa dnes zahájí skupina Le Čhavendar. Kluci z Rokycan, kteří spolu hrají už více než 20 let. Jejich tvorba vychází z tradic špičkových romských hudebníků, kterou obohacují o řadu moderních prvků. Vzniká tak směsice romského folklóru obohaceného o jazz, sambu, salsu či funk.

V pátek vystoupí známé duo Tessie & Vajdis se svým OMERTA týmem. Jejich zatím největší hit "Nechaj hudbu hrať" trhá rekordy a momentálně se pohybuje na 2,5 miliónech zhlédnutí. 
V sobotu se můžete těšit na slovenskou houslistku a interpretku Barboru Botošovou a její band ve stylu World Music a Ethno-Jazz. Barbora Botošová je jedinou romskou primáškou na Slovensku i v Čechách.
 
Celou třídenní online akci budou moderovat sestry Lucie a Mária Bikárovi. Lucie Bikárová je zpěvačka, studentka konzervatoře a finalistka Česko Slovenské SuperStar roku 2020. Mária Bikárová absolvovala konzervatoř, má za sebou několik hitů a nyní účinkuje například v Divadle bez zábradlí a v Městském divadle v Brně. Jak David Tišer v rozhovoru o důvodech konání akce i detailech programu Jarmile Balážové prozradil, moderátorky nejen provedou celou akcí, ale také předvedou své hudební nadání.  
 
 

Přečteno: 429x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ARA ART, Hudba, On-line, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo