romea - logo
8. srpna 2022 (pondělí)
svátek má Soběslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Peter Pollák: Tři měsíce nám trvalo dostat případ Stanislava Tomáše do Evropského parlamentu

6.12.2021 13:27

Na půdě Evropského parlamentu se projednával případ zemřelého Stanislava Tomáše. Informoval o něm slovenský europoslanec Peter Pollák (OĽANO), který diskuzi otevřel na jednání Výboru pro lidská práva. Podle jeho názoru jsou i někteří členové Evropského parlamentu plní předsudků a stereotypů.

„Kolik času jsme věnovali Georgovi Floydovi a kolik času Evropanovi Stanislavu Tomášovi? Na to jsem se na Výboru ptal ostatních europoslanců. Viděl jsem na nich nechuť si o tomto případu povídat,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV Peter Pollák.

„Já sám jsem terčem útoků fašistů a extrémistů na sociálních sítích. Pravidelně tam píší věci, které nejsou úplně zákonné. Zároveň si myslím, že by součástí policejních sborů mělo být více zástupců z řad romských komunit,” uvedl mimo jiné Pollák.

V rozhovoru pro ROMEA TV zmiňuje i další případy, při kterých došlo k policejnímu násilí.

Přečteno: 2244x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

EU, Brusel, Evropa, Evropská unie, Policie, Násilí, Extremismus, Zborov, Teplice, Slovensko, Belgie, Romové, Romské děti , Romské osady, Rozhovory, Video, smrt , Smrt po policejní intervenci, Smrt Roma v TeplicíchHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo