romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sdružení Konexe: Mikuláš pro děti i dospělé, vystěhované z Předlic na ubytovnu

Ústí nad Labem, 3.12.2012 12:32, (ROMEA)
Sdružení Konexe uspořádalo Mikuláše pro lidi vystěhované z Předlic na ubytovnu v Krásném Březně.  Foto: Konexe, o.s.
Sdružení Konexe uspořádalo Mikuláše pro lidi vystěhované z Předlic na ubytovnu v Krásném Březně. Foto: Konexe, o.s.

Aktivisté a aktivistky Konexí uspořádali v sobotu 1. prosince mikulášskou besídku a nadílku pro rodiny vystěhované z předlického domu číslo 106 do lichvářské ubytovny v ústecké čtvrti Krásné Březno, kde žijí v hrozných podmínkách. Besídka proběhla přímo v nuzném prostředí ubytovny.

Dárky dostali děti i jejich rodiče. "Děti sladkosti a ovoce, rodiče brambory, mouku a další základní potraviny, protože rodiny hladovějí. Nájemné na ubytovně je extrémně drahé, část ho zaplatí sociálka formou příspěvku na bydlení, ale rodiny musejí doplácet tisícové částky z dávek určených na živobytí, následně nemají peníze na nákup potravin", vysvětluje situaci těchto rodin Miroslav Brož, mluvčí Konexí. "V rozpočtu rodin se objevil další nový veliký výdaj, děti s dospělým doprovodem musí každý den dojíždět přes celé město do své předlické školy a ceny jízdenek jsou v Ústí vysoké," dodává.

V uplynulém týdnu se vystěhovaní dozvěděli, že jim někdo přehlásil, bez jejich vědomí, trvalé bydliště z Předlic nikoli na ubytovnu, kam byli vystěhováni, ale na adresu magistrátu, a tak se ze všech, včetně dvaceti sedmi dětí, stali úředně bezdomovci.

Děkujeme všem, kteří se na mikulášské besídce podíleli.

Přečteno: 966x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Tiskové zprávy, Konexe, o. s., Předlice, ubytovnyHLAVNÍ ZPRÁVY

 ..
romea - logo