romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sdružení Konexe: Mikuláš pro děti i dospělé, vystěhované z Předlic na ubytovnu

Ústí nad Labem, 3.12.2012 12:32, (ROMEA)
Sdružení Konexe uspořádalo Mikuláše pro lidi vystěhované z Předlic na ubytovnu v Krásném Březně.  Foto: Konexe, o.s.
Sdružení Konexe uspořádalo Mikuláše pro lidi vystěhované z Předlic na ubytovnu v Krásném Březně. Foto: Konexe, o.s.

Aktivisté a aktivistky Konexí uspořádali v sobotu 1. prosince mikulášskou besídku a nadílku pro rodiny vystěhované z předlického domu číslo 106 do lichvářské ubytovny v ústecké čtvrti Krásné Březno, kde žijí v hrozných podmínkách. Besídka proběhla přímo v nuzném prostředí ubytovny.

Dárky dostali děti i jejich rodiče. "Děti sladkosti a ovoce, rodiče brambory, mouku a další základní potraviny, protože rodiny hladovějí. Nájemné na ubytovně je extrémně drahé, část ho zaplatí sociálka formou příspěvku na bydlení, ale rodiny musejí doplácet tisícové částky z dávek určených na živobytí, následně nemají peníze na nákup potravin", vysvětluje situaci těchto rodin Miroslav Brož, mluvčí Konexí. "V rozpočtu rodin se objevil další nový veliký výdaj, děti s dospělým doprovodem musí každý den dojíždět přes celé město do své předlické školy a ceny jízdenek jsou v Ústí vysoké," dodává.

V uplynulém týdnu se vystěhovaní dozvěděli, že jim někdo přehlásil, bez jejich vědomí, trvalé bydliště z Předlic nikoli na ubytovnu, kam byli vystěhováni, ale na adresu magistrátu, a tak se ze všech, včetně dvaceti sedmi dětí, stali úředně bezdomovci.

Děkujeme všem, kteří se na mikulášské besídce podíleli.

Přečteno: 953x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Tiskové zprávy, Konexe, o. s., Předlice, ubytovnyHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 ..
romea - logo