romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Sdružení Konexe: Mikuláš pro děti i dospělé, vystěhované z Předlic na ubytovnu

Ústí nad Labem, 3.12.2012 12:32, (ROMEA)
Sdružení Konexe uspořádalo Mikuláše pro lidi vystěhované z Předlic na ubytovnu v Krásném Březně.  Foto: Konexe, o.s.
Sdružení Konexe uspořádalo Mikuláše pro lidi vystěhované z Předlic na ubytovnu v Krásném Březně. Foto: Konexe, o.s.

Aktivisté a aktivistky Konexí uspořádali v sobotu 1. prosince mikulášskou besídku a nadílku pro rodiny vystěhované z předlického domu číslo 106 do lichvářské ubytovny v ústecké čtvrti Krásné Březno, kde žijí v hrozných podmínkách. Besídka proběhla přímo v nuzném prostředí ubytovny.

Dárky dostali děti i jejich rodiče. "Děti sladkosti a ovoce, rodiče brambory, mouku a další základní potraviny, protože rodiny hladovějí. Nájemné na ubytovně je extrémně drahé, část ho zaplatí sociálka formou příspěvku na bydlení, ale rodiny musejí doplácet tisícové částky z dávek určených na živobytí, následně nemají peníze na nákup potravin", vysvětluje situaci těchto rodin Miroslav Brož, mluvčí Konexí. "V rozpočtu rodin se objevil další nový veliký výdaj, děti s dospělým doprovodem musí každý den dojíždět přes celé město do své předlické školy a ceny jízdenek jsou v Ústí vysoké," dodává.

V uplynulém týdnu se vystěhovaní dozvěděli, že jim někdo přehlásil, bez jejich vědomí, trvalé bydliště z Předlic nikoli na ubytovnu, kam byli vystěhováni, ale na adresu magistrátu, a tak se ze všech, včetně dvaceti sedmi dětí, stali úředně bezdomovci.

Děkujeme všem, kteří se na mikulášské besídce podíleli.

Přečteno: 949x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Tiskové zprávy, Konexe, o. s., Předlice, ubytovnyHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz..
romea - logo