romea - logo
25. června 2022 (sobota)
svátek má Ivan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Senior podle policie v Berouně maloval na domy hákové kříže

Beroun , 2.9.2014 10:15, (ROMEA)
Nacistická vlajka s hákovým křížem. Ilustrační foto. (FOTO: sxc.hu)
Nacistická vlajka s hákovým křížem. Ilustrační foto. (FOTO: sxc.hu)

Policisté dopadli muže, který podle nich v Berouně delší dobu maloval hákové kříže na fasády domů. Jde o osmasedmdesátiletého důchodce z Prahy, jenž ve městě pravidelně navštěvoval své známé. Hrozí mu až tři roky vězení, sdělila dnes ČTK mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Senior se podle ní k činům přiznal. "Motivem jeho jednání bylo vyjádření nesouhlasu se současnou politickou situací v naší zemi," uvedla mluvčí. Muže podle ní čeká přezkoumání duševního stavu.

Hákové kříže se na zdech berounských domů objevovaly tři roky a policie kvůli tomu sestavila zvláštní tým, který měl pachatele vypátrat. Muž si pro své výtvory vybíral místa přímo na náměstí v Berouně a v jeho přilehlých částech. Policisté si byli od počátku jisti tím, že nejde o dílo extremistické skupiny, ale jednotlivce. Na konci minulého týdne muže dopadli přímo při činu, když opět maloval hákový kříž na fasádu domu poblíž náměstí.

Senior se podle Pučelíkové v minulosti nedopustil žádného protiprávního jednání. V nejbližších dnech bude obviněn z dvou trestných činů, a to z poškození cizí věci a projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.

Přečteno: 652x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Beroun, hákový kříž, vandalismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 ..
romea - logo