romea - logo
14. srpna 2022 (neděle)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slavistický obránce Ondřej Kúdela v Glasgowě obviněn z rasismu!

19.3.2021 18:40
Ve čtvrtek 18. 3. 2021 se hrál fotbalový zápas Glasgow Rangers a SK Slavie Praha (FOTO: SK Slavia Praha)
Ve čtvrtek 18. 3. 2021 se hrál fotbalový zápas Glasgow Rangers a SK Slavie Praha (FOTO: SK Slavia Praha)

Skotský Ibrox Stadium, který patří mezi chrámy světového fotbalu, se včera změnilo ve válečnou zónu. Aktéry války byly Glasgow Rangers a SK Slavie Praha, kteří spolu bojovaly o postup do čtvrtfinále Evropské ligy.

Místo líbivého fotbalu bylo k vidění nespočet osobních soubojů, z kterých pramenily velmi tvrdé, až zákeřné fauly hráčů skotského týmu. Výsledkem byly dvě červené karty, Takže glasgowští dohrávali v devíti.

Brankář Ondřej Kolář zápas nedohrál, po hodině hry vyběhl daleko z brány a dobíhající útočník trefil slávistického brankáře do obličeje. Noční vyšetření potvrdilo zlomeninu čelní dutiny…

Vypjatý průběh zápasu vyvrcholil po jednom z dalších nesportovních zákroků domácích… Slavistický obránce Ondřej Kúdela s rukou zakrývající ústa cosi řekl záložníkovi tmavé pleti Glenu Kamarovi. Vyprovokoval tím na hřišti strkanici, která po částečném uklidnění na hřišti pokračovala po závěrečném hvizdu v tunelu.

„Řekl jsem mu ,You're fucking guy‘. Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus," uvedl pro média Kúdela poté, co se vrátil z antidopinkové kontroly.

Hráči Rangers v čele s Bongani Zungem bezprostředně po incidentu na rozhodčího apelovali, že Kúdela počastoval Kamaru slovy „You fucking monkey“ čili „Ty zas... opice.“

Dle vyjádření Slávistů Kamara neunesl situaci, a v tunelu ze stadionu Kúdelu napadl a zbil, a to za přítomnosti trenéra Stevena Gerrarda. Incident údajně viděli i zástupci UEFA. Steven Gerrard vše popřel.

Český klub poté přivolal policii, která výpravu evakuovala ze stadionu do hotelu. Gerrard na tiskové konferenci obvinil slávistického stopera z rasismu, což Slavia rezolutně odmítla a označila za smyšlené nařčení.

Celou situaci bude řešit UEFA, SK Slavia dále uvažuje o podání trestního oznámení na Glena Kamaru.

Zápas nakonec skončil 0:2 pro Slavii. Pražský celek postoupil do čtvrtfinále Evropské ligy, kde se utká s dalším ostrovním klubem, Arsenalem Londýn.

Přečteno: 1317x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Fotbal, Rasismus, Sport, fotbalHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo